Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Zaklada "Katruža" dodijelila 9 pomoći i održala novu humanu akciju

Datum objave: 15. svibnja 2017.

Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ održala  je  30. ožujka 163., a 9. svibnja 2017. godine 164. sjednicu Upravnog odbora.
Na  163  sjednici dodijeljeno je devet pomoći u iznosu od 16.200,00 kuna.    Podnositeljima  zahtjeva,  djeci iz  Peklenice, Nedelišća,  Pušćina i Belice   za razne  defektološko-rehabilitacijske tretmane dodijeljena je pomoć svakom u iznosu od 1.800,00 kuna. Djeci iz  Nedelišća, Belice i Mala Subotice , te podnositeljicama zahtjeva iz Lopatinca i Pušćina dodijeljeno je svako po 1.800,00 kuna za terapijsko jahanje.
Na  164. sjednici dodijeljeno je  8 pomoći u iznosu od  17.773,00 kuna. Djetetu iz Goričana dodijeljena je pomoć u iznosu od 300,00 kuna, djetetu iz Palinovca 1.800,00 kuna , a podnositelju zahtjeva iz  Pretetinca  6.673,00 kune za kupnju lijekova i pomagala.   Djeci iz  Pribislavca i Čakovca dodijeljeno je svakom po 1.800,00 kuna za  terapijsko jahanje, a dvoje djece iz  Novog Sela Rok i dijete iz  Strahoninca    dobili su po 1.800,00 kuna za  defektološko-rehabilitacijske   tretmane.
U ovoj godini dodijeljeno je ukupno  39 pomoći u iznosu od 75.823,00 kuna
Međimurska zaklada solidarnosti „Katruža“ u sklopu svojih aktivnosti i ove  godine tradicionalno   organizira  akciju  „Katruže za Katružu“.
U Čakovcu  su se katruže prodavale  13. svibnja 2017. godine  na terasi  Gradske kavane Čakovec.   Uz  aktiviste „Katruže“ akciji  su se tradicionalno  priključili   članovi Kulturno-umjetničkog društva „Mačkovec“ , učenici i djelatnici osnovnih škola u Pribislavcu, Šenkovcu, Strahonincu i  Maloj Subotici te  članice Udruge žena Stanetinec, upravitelj Zaklade župan Matija Posavec, članice i članovi Upravnog odbora te aktivisti.  Prodajom  katruža i zakladnih suvenira prikupljeno je  4.053,10 kuna.  Zahvaljujemo svim dragim ljudima  koji su nam poklonili katruže ili su katruže kupili i na taj način pokazali svoju humanost. Hvala učenicima i djelatnicima škola, Udruzi žena Stanetinec, djelatnicima i vlasnicima Gradske kavane Čakovec, Posebno hvala  članicama i članovima KUD Mačkovec.
Akcija prodaje katruže nastavlja se u Svetoj Mariji gdje će   aktivistice Katruže  prodavati katruže  u srijedu 17. svibnja 2017. godine od 8,00 sati na tržnici Sveta Marija.
Isto tako u  srijedu 17. svibnja 2017. godine od 13,00 – 15,00 sati   ispred Društvenog doma u Pribislavcu  katruže će prodavati članice Udruge žena Magnolija Pribislavec.
Pridružite nam se i u ovim akcijama i  na taj način pokažite svoju plemenitost i dobrotu.         
[ngg_images source="galleries" container_ids="1036" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content