Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Više od 700 predškolaca na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Međimurja

Datum objave: 11. svibnja 2017.

I ove godine, po 16. put na stadionu SRC Mladost,  djeca međimurskih vrtića okupila su se na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića. Pod pratnjom velikog broja navijača u pravom sportskom duhu, više od 700 mališana iz 16 predškolskih skupina cijelog Međimurja odmjerila su snage u trčanju na 50 metara, štafeti, skoku u dalj, bacanju loptice te malom nogometu. Hrvatski olimpijski odbor manifestaciju je pokrenuo još 2002. godine s ciljem promicanja duha istinskog olimpizma, odgajanja djece putem sporta te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. Olimpijada je započela defileom svih ekipa te podizanjem zastave ispred pokrovitelja i suorganizatora, župana Međimurske županije Matije Posavca, gradonačelnika Grada Čakovca Stjepana Kovača te predsjednika Zajednice športskih udruga i saveza Međimurske županije Matu Kljajića. Olimpijadu je tradicionalno otvorio župan Međimurske županije Matija Posavec. "Posebno sam ponosan da danas evo 16. puta po redu mogu pozdraviti ovako veliki broj naših mladih, naše budućnosti! Danas će neki po prvi puta osjetiti ovakvo natjecanje, gdje će zasigurno pasti prve medalje, a ja im već sada na tome čestitam. Uvjeren sam da će ovi mladi stvoriti jedne lijepe uspomene za budućnost i siguran sam da će među njima biti i vrhunskih sportaša", rekao je pritom Mato Kljajić, predsjednika Zajednice športskih udruga i saveza Međimurske županije.
Buduće zvijezde međimurske atletike i nogometa uživale su na sportskim travnatim terenima, uz snažno bodrenje navijača s tribina koji su pripremili prigodne transparente. 
Ponajboljima su na završetku Festivala dodijeljene medalje i proglašeni su oni najbolji. Ali zapravo pobjednika nema jer su u pobijedili svi sudionici, sportski duh, igra, prijateljstvo i veselje.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1031" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content