Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.6 °C
1030.0 hPa
83 %

Više od 700 predškolaca na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića Međimurja

Datum objave: 11. svibnja 2017.

I ove godine, po 16. put na stadionu SRC Mladost,  djeca međimurskih vrtića okupila su se na Olimpijskom festivalu dječjih vrtića. Pod pratnjom velikog broja navijača u pravom sportskom duhu, više od 700 mališana iz 16 predškolskih skupina cijelog Međimurja odmjerila su snage u trčanju na 50 metara, štafeti, skoku u dalj, bacanju loptice te malom nogometu. Hrvatski olimpijski odbor manifestaciju je pokrenuo još 2002. godine s ciljem promicanja duha istinskog olimpizma, odgajanja djece putem sporta te poticanje harmoničnog razvoja intelektualnih, psihičkih i fizičkih vrlina djeteta. Olimpijada je započela defileom svih ekipa te podizanjem zastave ispred pokrovitelja i suorganizatora, župana Međimurske županije Matije Posavca, gradonačelnika Grada Čakovca Stjepana Kovača te predsjednika Zajednice športskih udruga i saveza Međimurske županije Matu Kljajića. Olimpijadu je tradicionalno otvorio župan Međimurske županije Matija Posavec. "Posebno sam ponosan da danas evo 16. puta po redu mogu pozdraviti ovako veliki broj naših mladih, naše budućnosti! Danas će neki po prvi puta osjetiti ovakvo natjecanje, gdje će zasigurno pasti prve medalje, a ja im već sada na tome čestitam. Uvjeren sam da će ovi mladi stvoriti jedne lijepe uspomene za budućnost i siguran sam da će među njima biti i vrhunskih sportaša", rekao je pritom Mato Kljajić, predsjednika Zajednice športskih udruga i saveza Međimurske županije.
Buduće zvijezde međimurske atletike i nogometa uživale su na sportskim travnatim terenima, uz snažno bodrenje navijača s tribina koji su pripremili prigodne transparente. 
Ponajboljima su na završetku Festivala dodijeljene medalje i proglašeni su oni najbolji. Ali zapravo pobjednika nema jer su u pobijedili svi sudionici, sportski duh, igra, prijateljstvo i veselje.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1031" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content