Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Službeno započeo 44. Majski muzički memorijal

Datum objave: 11. svibnja 2017.

U prostorijama čakovečkog Centra za kulturu započela je jedna od značajnijih glazbenih međimurskih manifestacija, 44. Majski muzički memorijal koju je i ove godine tradicionalno otvorio župan Međimurske županije Matija Posavec, uz prisustvo zamjenice župana Sandre Herman, pročelnika Upravnog odjela za društvene, protokolarne i Europske poslove Čakovca Davida Vugrinca, ravnatelja Centra za kulturu Ladislava Vargu te mnogih drugih ljubitelja vrhunske glazbe.
Tematizacija likovnih radova Josipa Štolcera Slavenskog!
U sklopu 44. Majskog muzičkog memorijala Josip Štolcer Slavenski u izložbenom prostoru Centra za kulturu Čakovec, umjetnici – profesori s umjetničkog kolegija Učiteljskog fakulteta sveučilišta u Zagrebu - Odsjeka Čakovec, katedre umjetničkog područja, ovom su se prilikom zajedno sa studentima predstavili kroz likovne radove skladatelja Josipa Štolcera Slavenskog i njegov glazbeni opus, kao neizostavni dio zavičajne i nacionalne baštine. Međusobnom suradnjom profesora i studenata prikazan je velik broj kreativnih radova temeljem stvaralaštva Slavenskog, a oduševio je prisutne posjetitelje već  prvog dana tradicionalnog Majskog memorijala.
Prepuna dvorana uživala u koncertu Evelin Novak
„Malo nas ima priliku da sam promijeni povijest, ali svatko od nas može raditi na način da promijeni manji dio sadašnjosti, pa će to biti zapisano kao povijest ove generacije. Stoga čestitam Pjevačkom zboru Josip Štolcer Slavenski, najboljem zboru u Hrvatskoj, Osnovnoj umjetničkoj školi kao rasadniku mladih glazbenih talenata čiji učenici osvajaju brojne državne i međunarodne nagrade, te pojedincima koji su uspješni na europskim i svjetskim glazbenim pozornicama, a Evelin Novak jedna je od onih osoba zbog koje će i Međimurje biti dio povijesti u imenima koja promiču glazbu“, istaknuo je prilikom otvaranja Majskog muzičkog memorijala župan Posavec te zaželio svima ugodnu večer uz izvedbe vrhunskih umjetnika. U prepunoj dvorani Centra za kulturu, program je izveo Hrvatski gudački kvartet, a nezaboravan koncert publici je pripremila Evelin Novak, sopranistica i stalna članica berlinske državne opere koju je angažirao svjetski poznati maestro Daniel Barenboim uz klavirsku pratnju Nadie Varga Modrić.  
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="1023" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content