Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Posljednji vikend u okviru Dana Međimurske županije zaključen pjesmom i plesom u Črečanu i Vratišincu

Datum objave: 9. svibnja 2017.

Posljednji je vikend u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije zaključen na najljepši mogući način, spletom pjesme, plesa i uz dašah  međimurskog turizma. Tako je već u jutarnjim satima predstavljen bogati turistički potencijal u najmanjem mjestu Općine Nedelišće, u Črečanu, na Ribnjaku uz Medeni vrt pčelarice Tatjane Šardi, zadrugu Animalogic koja se bavi razvojem konjičkog sporta te OPG–a Kirić koji brine o Ribnjaku kao mjestu za opuštanje izletnika. Sve su to začinili dobro poznati i provjereni tandem Mirko Fodor i Andro Tomović svojom live emisijom „Svakom loncu poklopac“ Hrvatskog radija 1, koji su izravnim javljanjem u eter javnost širom Lijepe naše upoznali s međimurskim krajem. Program je nastavljen manifestacijom „Dani Vrhovskog“ u čast istaknutog hrvatskog skladatelja, glazbenika i pedagoga, rođenog u  Črečanu, Josipa Vrhovskog. Svečanost je započela ispred njegove rodne kuće gdje su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, zamjenik načelnika Općine Nedelišće Željko Kacun i Mladen Posavec, predsjednik Općinskog vijeća te tajnica Zbora Vida Risek položili vijenac. Tom je prigodom zbor Josip Slavenski izveo nekoliko pjesama uz nezaobilaznu izvedbu skladbe „Črečan selo“. Obilježavanje je nastavljeno u Društvenom domu, cjelovečernjim koncertom u koji je sve prisutne uveo Dječji zbor Josip Vrhovski iz Slakovca pod ravnanjem Andreje Šćapec, „odrasli“ zbor Josip Vrhovski uz voditelja Branimira Magdalenića te gosti pjevački zbor KUD - a  iz Brežica pod ravnanjem Elizabete i Dragutina Križanića. Ugodna večer u znaku pjesme, prijateljstva i pozitivnih emocija zaključena je riječima zahvale načelnika Općine Nedelišće Darka Danie organizatorima i gostima koji su uveličali svečanost, osobito županu Brežica Ivanu Molatu te mnogobrojnoj publici.
Zbor „Dr. Vinko Žganec“ u Vratišincu održao koncert za pamćenje
Drugu godinu zaredom, povodom Majčinog dana, a ovoga puta i u okviru Dana Međimurske županije u Domu kulture u Vratišincu održan je koncert koji je organizirao Mješoviti pjevački zbor „Dr. Vinko Žganec“. Pjesmu, ples i igrokaze čija je nit vodilja i spona majka, najvažnija osoba u životima sviju nas, nije propustio ni župan Međimurske županije Matija Posavec, uz načelnika Općine Vratišinec Zdravka Mlinarića, župnika Pavla Mesarića, mještane i goste iz Ludbrega. Spomenimo da su priredbu oplemenili mališani Dječjeg vrtića „Srčeko“, učenici OŠ „Dr. Vinko Žganec“, KUU Društvo žena Gornji Kraljevec, KUD „Dr. Vinko Žganec“ nastupom starije i mlađe folklorne skupine uz pratnju tamburaša, gosti iz Podravine, Mješoviti pjevački zbor „Podravina“ Ludbreg te domaćini - Pjevački zbor „Dr. Vinko Žganec“.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1017" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content