Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana jubilarna 10. Dječja smotra međimurske popevke

Datum objave: 9. svibnja 2017.

10. Dječja smotra međimurskih popevki održana je u sportskoj dvorani LifeClass Termi Sv. Martin, u organizaciji Hrvatske kulturno umjetničke Udruge „Sv.Martin“ uz pomoć Zajednice HKUU Međimurske županije, Odbora za međimursku popevku Međimurske županije, Općine Sveti Martin na Muri, Turističke zajednice općine Sveti Martin na Muri te LifeClass Termi Sv. Martin, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture RH i Međimurske županije. Nakon nekoliko uvodnih rečenica predsjednika HKUU Sveti Martin Dražena Crnčeca o proteklim smotrama, kao i o pojedinostima ovogodišnje jubilarne smotre, dok je zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman smotru svečano i otvorila.
Predstavilo se ukupno 14 kulturno umjetničkih udruga i društava, dječjih vrtića, osnovnih škola te djece pjevačkih zborova s ukupno 21 popevkom. Na poziv se prijavilo oko 180 sudionika, djece u dobi od 5 do 16 godina. Sve sudionike pratila je stručna komisija u sastavu prof.dr.sc. Stjepan Hranjec i Miroslav Novak, prof.  Potrebno je istaknuti dječje vrtiće koji uvijek na posebni način upotpune smotru te su joj i ove godine dali poseban doprinos uz goste ovogodišnje smotre Dominika Padarića te Matiju Turka.
Važno je spmenuti da je posebno pohvaljeno 6 izvođača, Dječji vrtić Ribica - Žabnik, Dječji vrtić Cvrčak – PO Stonoga Novo Selo Rok, KUD Sveti Jeronim Štrigova, HKUU Sveti Martin, KUD Žiškovec i Dječji zbor Josip Vrhovski iz Slakovca.
Pravo nastupa na centralnoj smotri Međimurske popevke u Nedelišću izborili su: Dječji vrtić Cvrčak s popevkom „Vija se kolo“, KUD Sveti Jeronim s popevkom „Leti, ftiček leti“, te HKUU Sveti Martin s popevkom „Lepo naše Međimurje“.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1021" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content