Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Europski tjedan finale EU kviza doveo u Donji Kraljevec

Datum objave: 9. svibnja 2017.

U Osnovnoj školi Donji Kraljevec ove je godine održano finale EU-kviza za Međimursku županiju kojoj je glavni organizator EUROPE DIRECT Čakovec (EDIC) u suradnji s Međimurskom županijom, a povodom obilježavanja Dana Međimurske županije i Europskog tjedna. Svečanosti otvaranja prisustvovali su župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat, pročelnik Upravnog odjela za gospodarske djelatnosti Međimurske županije i član Povjerenstva za provođenje kviza Darko Radanović, koordinatorica EDIC-a u Međimurskoj županiji Marija Stanković, ravnateljica Osnovne škole Donji Kraljevec Sandra Vlahek te viši stručni suradnik Upravnog odjela za poslove Skupštine i opće poslove te član Povjerenstva za provođenje kviza Branko Matuza.
Međimurski osnovnoškolci pokazali impresivno znanje o Europi – najbolja I. OŠ Čakovec!
Učenici osnovnih škola iz Međimurja sudjelovali su na EU kvizu koji se provodi u dva kruga: kvalifikacije koje su se održale 27. Travnja, a u kojima su sudjelovale sve prijavljene škole, dok je u jučerašnje finale ušlo 5 najboljih timova. “Izrazito sam ponosna i sretna što je Osnovna škola Donji Kraljevec domaćin ovog kviza u kojem sudjeluju najbolji od najboljih kvizaša. Želim Vam svima puno sreće i uspjeha”, istakla je pritom ravnateljica, ujedno domaćin. Svaka škola ima samo jedan tim koji predstavlja školu, a svaki tim čine po 3 člana i zamjenski član. Ekipe su pokazale zavidno znanje u poznavanju povijesti, država, strukture i geografskih obilježja Europske unije. Finalisti koji su ove godine izborili samo finale su kvizaši iz osnovnih škola iz Nedelišća, Orehovice, OŠ “Petar Zrinski” Šenkovec, OŠ Donji Kraljevec i I. osnovna škola Čakovec. U borbi za zlatno odličje gledali smo natjecanje između učenika OŠ Nedelišće i I. OŠ Čakovec, a na samom kraju slavili su učenici čakovečke škole, a treće mjesto pripalo je kvizašima iz Orehovice. “Kviz znanja samo je jedna stepenica u Vašem osobnom razvoju i sjajan poticaj za kontinuirano učenje i rad na sebi. Sretan sam i ponosan što ste svojim znanjem došlo do ove finalne razine natjecanja te sam uvjeren da će svaka škola ostvariti sjajne rezultate i na novim natjecanjima, kvizovima znanja i nadmetanjima na koje ćemo svi biti ponosni. Želim Vam sreću, brzinu kod odgovaranja na pitanja i mnogo sportskog duha u današnjem kvizu”, rekao je pritom župan Posavec. Obilježavanje Europskog tjedna pokrenuto je kako bi se prikladno obilježila dva iznimno važna datuma u povijesti europskog integriranja, a to su 5. svibnja 1949., Dan osnivanja Vijeća Europe te 9. svibnja 1950., dan potpisivanja tzv. Schumanove deklaracije. Ove godine prisustvuje se 15. izdanju ovog natjecanja što je dokaz tradicionalno dobre suradnje između Međimurske županije i osnovnih škola Međimurja odnosno volje i truda ravnatelja, mentora, a posebno učenika da nauče nešto novo i pokažu svoje znanje o Europskoj uniji. Program kviza vodila je Aleksanda Ličanin, a učenici Donjeg Kraljevec pripremili su kratak program u kojem su nastupali učenici 4. razreda, pjevački zbor OŠ Donji Kraljevec te učenica Marija Magdalena Goričanec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1020" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content