Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

„Moja poduzetna Hrvatska“ u poduzetnom Međimurju u okviru Dana Županije

Datum objave: 8. svibnja 2017.

U okviru obilježavanja Dana Međimurske županije u Murskom Središću održan je  Festival poduzetništva, obrta i OPG – ova „Moja poduzetna Hrvatska. Riječ je o prodajno-izložbenom festivalu koju Poslovni dnevnik već drugu godinu za redom organizira diljem Lijepe naše. Službenoj ceremoniji otvaranja prisustvovali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, predsjednik Gradskog vijeća Mursko Središće Miljenko Cmrečak, pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo Međimurske županije Darko Radanović te glavni urednik Poslovnog dnevnika Vladimir Nišević
Dostojno prezentirano Međimurje – Europska destinacija izvrsnosti
 „Ovo nam je 18. dan i 96. manifestacija u sklopu obilježavanja ovogodišnjih Dana Međimurske županije, no posebno me veseli ovaj današnji dan i okupljanje naših OPG-ova, kojih u Međimurju brojimo više od 5232. Naši vrijedni proizvođači Međimurke i Međimurci, maksimalno promoviraju svoje proizvode, prelaze na ekološku proizvodnju, moderniju proizvodnju, ali ono što je najvažnije, povezuju se OPG-ovi s ostalom ponudom u našem Međimurju, pogotovo turističkom ponudom, što je vrlo bitno, po čemu smo dobro poznati  i nagrađeni u vidu enogastronomije nagradom Europske destinacije izvrsnosti“, istakla je u svom obraćanju prisutnima, zamjenica župana. Projekt predstavlja idealnu priliku za predstavljanje malih i srednjih poduzetnika na sajmovima širom Hrvatske te njihovih proizvoda i usluga, ali i mogućnost ostvarivanja novih poslovnih kontakata i međusobnih povezivanja uz snažnu medijsku podršku s ciljem proširenja i unapređenja. Cilj nam je bio spojiti proizvođače i njihove kupce, a isto tako svima onima koji posjete sajam omogućiti da probaju delicije koje sprema naš kuhar Branko Ognjenović te da uživaju okusima i kreacijama hrvatskih proizvođača,“ rekao je Nišević.
Sajmovi u 14 hrvatskih gradova!
Gradonačelnik Srpak pak je prilikom otvaranja izrazio zadovoljstvo sajmom. „Ponosan sam što je najsjeverniji grad Hrvatske, Mursko Središće izabran kao domaćin ove vrijedne manifestacije u kojoj okupljamo naše male i srednje poduzetnike, gospodarstvenike, OPG-ove te sve marljive ljude Međimurja, ali i izvan Međimurja“, rekao je pritom. Sajmovi se u sklopu Festivala održavaju u 14 hrvatskih gradova, na atraktivnim centralnim lokacijama. Projekt je krenuo u Ivanić Gradu, a nastavljen je u Sisku, Crikvenici, Zaprešiću i Koprivnici. Povodom obilježava Dana Međimurske županije otvoren je u Murskom Središću, a nastavit će se u Poreču, Hvaru, Velikoj Gorici, Novalji, Labinu, Bakru, Rogoznici i Jastrebarskom.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1014" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content