-0.9 °C
1026.0 hPa
84 %

U nedjelju vožnja turističkim vlakom u okviru Dana Međimurske županije

Datum objave: 6. svibnja 2017.

Posljednja nedjelja povodom obilježavanja Dana Međimurske županije u jutarnjim će se satima slaviti i provoditi diljem cijelog Međimurja, a razlog tome je novi turistički vlakić koji je pripremljen za sve Međimurke i Međimurce. Treći u nizu, treće nedjelje obilježavanja, krenut će iz Preloga u 10:00 sati, kako bi svi njegovi putnici pritom upoznali svoju EDEN destinaciju – Europsku destinaciju izvrsnosti. Ujedno će se u popodnevnim satima u Svetom Martinu na Muri s početkom u 16:00 sati u kongresnoj dvorani hotela Golfer LifeClass Termi održati 10. Dječja smotra međimurskih popevki uz tematsku izložbu i nastup mladih glazbenika Dominika Padarića i Matije Turka.
Od 19:00 sati pak će se u Društvenom domu u Pribislavcu održati kazališna izvedba dviju komedija koje donosi Dramska diletantska družina „ALKap“ KUD-a Kaštel Pribislavec.
Svečanost zatvaranja u utorak, 09.05. u Starom gradu!
Spektakularno zatvaranje ovogodišnjih Dana Međimurske županije, kao što već znate, odgođeno je zbog najavljenog lošeg vremena na utorak, 09. svibnja u 21:00 sat. Da ni kiša koja je termin zatvaranja pomaknula s nedjelje na utorak neće pokvariti obilježavanje u 2017. godini, potvrdili su nam organizatori te najavili dosad neviđene svjetlosne efekte unutar zidina Starog grada Zrinskih, vrhunski nastup DJ-a, predstavljanje novih suvenira Međimurja, a pogled na veliki finale – vrhunski vatromet, proteći će uz besplatnu degustaciju vina koju priprema Udruga Hortus Croatia Međimurske županije, čiji će nam članovi pritom priuštiti najukusniji mogući uvod u Urbanovo – Dane vina. Bez sumnje će se posljednji, 22. dan u okviru obilježavanja u utorak zaključiti dosad neviđenim spektaklom svijetlosti uz zidine Starog grada Zrinski.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content