Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje domaćin državnog natjecanja iz kemije

Datum objave: 3. svibnja 2017.

Kada školu pustimo djeci i onima koji s njima rade, profesorima i pedagozima, stručnjacima, događaju se izuzetne stvari, a najbolji dio našeg djelovanja i truda je  povjerenje Agencije za odgoj i obrazovanje koja nam je ukazala čast da budemo domaćini 26. Državnog natjecanja iz kemije. Domaćinstvo nije slučajnost, rezultat je to dugogodišnjeg i predanog rada svih djelatnica i djelatnika škole“, u uvodu je naglasio ravnatelj Osnovne škole Sveti Martin na Muri Tomislav Paljak, domaćina za 42 učenika osnovnih škola, dok su susjedna Osnovna škola Štrigova i ravnatelj Stanislav Rebernik preuzeli domaćinstvo za srednjoškolce, njih 77. Uz domaćine, državno su natjecanje svojim dolaskom uveličali  te mu dali podršku, državni tajnik Hrvoje Šlezak u ime Ministarstva znanosti i obrazovanja, župan Međimurske županije Matija Posavec, Olgica Martinis, ispred Agencije za odgoj i obrazovanje te u ime Hrvatskog kemijskog društva Vesna Petrović Petroković. Svečanost otvorenja održanog u hotelu Spa Golfer LifeClass Terma Sveti Martin, službeno je uz pomoć dobošara otvorio Aleks Logožar, učenik 4. razreda Gimnazije Josip Slavenski i sam dionik u natjecanju koji je ovom prilikom osvojio odlično treće mjesto. Natjecanje koje se provodi u sedam kategorija, osim u  teorijskom znanja, mladi su se kemičari predstavili u praktičnom djelu, izvodeći zadane pokuse, dok je osam učenika srednjih škola prezentiralo svoje samostalne radove. Da natjecanje prođe u najboljem redu, te da bude provedeno legitimno i korektno, pobrinula se Draginja Mrvoš Sermek iz državnog povjerenstva. Da sve ne bude u natjecateljskom tonu, te da sudionici i njihovi mentori upoznaju kraj u kojem borave riječima je dočarao načelnik Općine Sveti Martin na Muri Franjo Makovec. „Model obrazovanja po kojemu se radi u školama naše Županije trebao bi biti primijenjen u cijeloj Hrvatskoj, primjer smo dobre prakse što dokazuju odlični rezultati naših mladih sa svih natjecanja na kojima se predstavljaju. Prepoznati smo od strane Agencije i siguran sam da ćemo njihovo povjerenje opravdati“,  rekao je. Svim se natjecateljima i profesorima osigurao izlet na najljepša mjesta ovog dijela Međimurja te se i na taj način predstavio turistički potencijal našega zavičaja. Spomenimo, da su od međimurskih učenika sudjelovali Paula Horvat iz II. Osnovne škole Čakovec, Gracia Grabarić, Luka Košir, Aleks Logožar i Sara Tušek iz Gimnazije Josip Slavenski te Leon Šopar iz Tehničke škole Čakovec, dok je najbolji rezultat, prvo mjesto, postigla Sara Tušek u kategoriji samostalnih radova. Priznanja najboljima podijeljena su na svečanom zatvaranju.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1007" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content