Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

DV „Cipelica“ i Međimurska županija dio projekta „Dajmo djeci korijene i krila“

Datum objave: 3. svibnja 2017.

U Dječjem vrtiću „Cipelica“ u Čakovcu, nastavljen je višegodišnji veliki hrvatski odgojno-obrazovni projekt „Dajmo djeci korijene i krila“. Kroz zajedničku suradnju ovaj hvalevrijedan projekt provode Etnografski muzej iz Zagreba i Radio Kaj, a na inicijativu župana Međimurske županije Matije Posavca, realizaciju projekta u Čakovcu omogućila je Međimurska županija i to povodom obilježavanja Dana Međimurske županije i Spomendana na Zrinske i Frankopane. Uručivanju igračaka pridružila se i zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, autorica projekta Etnografskog muzeja Mirjana Drobina, direktor Radija Kaj Dragutin Gradečak, dok je u ime mališana igračke simbolički primila ravnateljica DV „Cipelica“ Gordana Šoltić Siladi.
Svijest poštivanja prema tradiciji!
Drago mi je da u suradnji s Radijom Kaj možemo sudjelovati u jednom prekrasnom projektu u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije, a to je da smo ovim divnim mališanima mogli pokloniti set tradicijskih drvenih igrački proizvedenih u Mariji Bistrici, ručno rađenih, a koje su stvarane ekološkim materijalima i dio UNESCO-ve reprezentativne liste zaštićene kulturne baštine. Želja je nas sviju u Županiji da ovaj naš poklon za Dane Županije ostane u naslijeđe ovom vrtiću te da djeca stvore svijest poštovanja prema tradiciji i povijesti te onome kako su se nekada igrali naši roditelji i bake. I ovo je samo jedan u nizu koraka u našoj brizi za obrazovanje i napredak naših mladih, ali i kao poruka brige o djeci i najmlađima“, rekao je prisutnima župan. Dječji vrtić „Cipelica“ 79. je po redu, širom Hrvatske, u kojega je stigao projekt Dajmo djeci korijene i krila, a koji podržavaju Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Narodne novine i Janaf.  Ovakvi susreti s djecom održani su do sada širom Hrvatske, od Hrvatskog zagorja, Međimurja, Podravine i Prigorja, preko Zagreba, Slavonskog Broda, Vukovara, Rijeke do Dubrovnika… Posebno mi je drago da je Međimurska županija na čelu sa županom izabrala našu predškolsku ustanovu za ovaj čarobni trenutak darivanja i za razvijanje naše međimurske tradicije, kada svi s ponosom obilježavamo Dane Međimurske županije. Obradovali ste ukupno 479 djece u 23 skupine te ujedno 5 vrtića diljem Međimurja“, zaključila je ravnateljica Šoltić Siladi i zahvalila na svim inicijativama kojima se ulaže u djecu i mlade te njihov razvoj.
[ngg_images source="galleries" container_ids="1004" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content