Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Odluka o proglašenju elementarne nepogode mraza

Datum objave: 2. svibnja 2017.

Jedinice lokalne samouprave na području Međimurske županije izvijestile su da su na svojem području utvrdile štete na poljoprivrednim kulturama nastale od niskih temperatura i hladnog sjevernog strujanja zraka.
Prema prvoj, okvirnoj procjeni, nastala je šteta oko 40.000.000,00 kn, najviše na voćnjacima, gdje je ovisno o lokaciji, voćnoj vrsti i poduzetim agrotehničkim i drugim mjerama, oštećenje od 40-100%.
Prijavljene su i štete manjeg opsega na krumpiru i nekim vrstama ranog povrća.  Stvarni stupanj oštećenja i konačna procjena izvršit  će se u zakonskom roku od 60 dana. Stoga je i župan donio Odluku o proglašenju elementarne nepogode mraza, koji je zabilježen na području županije 22. i 23. travnja 2017.
MRAZ 2017. ODLUKA
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content