Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.7 °C
1033.0 hPa
60 %

Dani Međimurske županije u znaku inovacija i pjesme

Datum objave: 28. travnja 2017.

Inovacije unaprjeđuju život!“, poslanica je Francisa Gurryja, direktora World Intellectual Property Organization, koju je u uvodu istaknuo predsjednik Udruge inovatora Međimurja INOMA Darko Dobošić, povodom obilježavanja 17. Svjetskog dana intelektualnog vlasništva u okviru obilježavanja Dana Međimurske županije. Zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman tom je prilikom naglasila da Županija podupire i prati kreativnost, inovacije i stvaratelje ideja na svjetskom i domaćem tržištu, na kojem su Međimurci ravnopravni članovi i uz bok najeminentnijim izumiteljima. „Inovacije nam olakšavaju život, unapređuju ga, pomažu u rješavanju zajedničkih globalnih izazova, poboljšavaju kvalitetu življenja, zdravlja te privlače ulaganja. Na tom tragu moramo graditi i razvijati suradnju, osigurati da se stručnost i znanje nagradi i potiče, aktivirati strukovne škole i mlade, kako bi i na taj način blago koje imamo ovdje podigli na još viši nivo“, zaključila je Herman. Posljednji od niza patentiranih inovacija, predstavljen je u tvrtki domaćinu Strojarstvu Branilović, gdje se srednje i nisko naponsko postrojenje čistilo metodom suhog leda pod naponom. Ujedno je ovo bila jedinstvena prilika da se uruče priznanja najboljem inovatoru Međimurja za 2017. godinu Jurici Vrusu, te Međimurskoj županiji, tajniku Saveza hrvatskih inovatora Nevenu Markoviću, Davoru Andreisu i Dragutinu Braniloviću iz za izniman doprinos u dugogodišnjem poticanju inovatorskog rada. Isti dan, u okviru obilježavanja Dana Međimurske  županije, zbor umirovljenika Čakovec u hotelu Park prezentirao je svoj, ali i rad svojih gostujućih zborova u kulturno umjetničkom programu pod nazivom „Međimurje pjesma te zove“. Bio je to tradicionalni susret zborova koji iz godine u godinu uljepšavaju ove dane pjesmom i nastupima te daju velik obol društvenom i kulturnom životu zajednice. Aktivni umirovljenici iskazali su se na najljepši način te zaokružili predvečerje devetog Dana Međimurske županije za što im je od srca čestitao župan Međimurske županije Matija Posavec. Nastupili su zboraši Čakovca, Donjeg Kraljevca, Preloga, Gornjeg Kraljevca, te gosti iz Koprivnice, Ludbrega i Krapine. Spomenimo da je srijeda uvečer završila humanitarnim koncertom „Malenima za ljepše snove“ u organizaciji  Udruge Prijatelji svetog Roka u Centru za kulturu Čakovec na kojem je prisustvovao i međimurski župan dajući pritom podršku ovom plemenitom koncertu i humanoj noti koja za cilj ima olakšati dane provedene na bolničkom liječenju naših najmlađih sugrađana. Na koncertu su nastupili polaznici Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec, Dječji zbor Župe Svete Jelene Križarice Šenkovec, učenici OŠ Draškovec, Plesna skupina Atomi iz Goričana, vokalna solistica Mirjana Hudin,  Ženska vokalna skupina Stridonne Štrigova, Klapa Koprivnica, grupa Ogenj Koprivnica  te domaćini, Mješoviti pjevački zbor Udruge Prijatelji svetog Roka Draškovec.
[ngg_images source="galleries" container_ids="992" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content