Međimursko veleučilište u suradnji s Međimurskom županijom u sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije i Spomendana na Zrinske i Frankopane, u utorak, 25. travnja u čakovečkoj zgradi Scheier organiziralo je zanimljivu i jedinstvenu manifestaciju, virtualnu šetnju.  Naime, međimurski studenti pripremili su šetnju Starim gradom Zrinskih, a kroz kratki vizualni prikaz mogao se doživjeti Stari grad u četiri najvažnija povijesna razdoblja, uz primjenu naočala za virtualnu stvarnost. Ovaj projekt ujedno spaja inovativnost i tradiciju, kao dvije niti vodilje ovogodišnjeg obilježavanja Dana Međimurske županije. „Za dvije godine moći ćemo pogledati i Stari grad u budućnosti, jer nam se bliži realizacija projekta revitalizacije Starog grada Zrinskih. Moram pohvaliti studente Međimurskog veleučilišta, oni u sklopu svojih programa uvijek pripremaju i provode zanimljive projekte i zaista mi je drago da se sve više Vas u njih uključuje i dio je ovakvih sjajnih projekata“, rekla je pritom zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, nakon odgledane i prezentirane virtualne šetnje.

Virtualna šetnja je multimedijalna marketinška tehnologija kojom se gledateljima virtualno prezentira i vizualno omogućava trodimenzionalno računalno kretanje snimljenim otvorenim i/ili zatvorenim prostorima u svim horizontalnim i vertikalnim smjerovima pristupajući online s udaljenog mjesta. Pruža stvarni doživljaj „reality pleasure” prezentirane destinacije. Projekt je razvijen uz pomoć opreme nabavljene u sklopu projekta „Nosivi sustav proširene stvarnosti u vanjskom prostoru za obogaćivanje turističkih sadržaja“ kojeg je provelo Međimursko veleučilište u Čakovcu radom nastavnika i ostalih suradnika na projektu.