Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Virtualna šetnja Starim gradom Zrinskih obilježila drugi utorak Dana Međimurske županije

Datum objave: 26. travnja 2017.

Međimursko veleučilište u suradnji s Međimurskom županijom u sklopu obilježavanja Dana Međimurske županije i Spomendana na Zrinske i Frankopane, u utorak, 25. travnja u čakovečkoj zgradi Scheier organiziralo je zanimljivu i jedinstvenu manifestaciju, virtualnu šetnju.  Naime, međimurski studenti pripremili su šetnju Starim gradom Zrinskih, a kroz kratki vizualni prikaz mogao se doživjeti Stari grad u četiri najvažnija povijesna razdoblja, uz primjenu naočala za virtualnu stvarnost. Ovaj projekt ujedno spaja inovativnost i tradiciju, kao dvije niti vodilje ovogodišnjeg obilježavanja Dana Međimurske županije. „Za dvije godine moći ćemo pogledati i Stari grad u budućnosti, jer nam se bliži realizacija projekta revitalizacije Starog grada Zrinskih. Moram pohvaliti studente Međimurskog veleučilišta, oni u sklopu svojih programa uvijek pripremaju i provode zanimljive projekte i zaista mi je drago da se sve više Vas u njih uključuje i dio je ovakvih sjajnih projekata“, rekla je pritom zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, nakon odgledane i prezentirane virtualne šetnje.
Virtualna šetnja je multimedijalna marketinška tehnologija kojom se gledateljima virtualno prezentira i vizualno omogućava trodimenzionalno računalno kretanje snimljenim otvorenim i/ili zatvorenim prostorima u svim horizontalnim i vertikalnim smjerovima pristupajući online s udaljenog mjesta. Pruža stvarni doživljaj „reality pleasure” prezentirane destinacije. Projekt je razvijen uz pomoć opreme nabavljene u sklopu projekta „Nosivi sustav proširene stvarnosti u vanjskom prostoru za obogaćivanje turističkih sadržaja“ kojeg je provelo Međimursko veleučilište u Čakovcu radom nastavnika i ostalih suradnika na projektu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="983" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content