-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

U nedjelju, 30.04. na sam Dan županije prvi polumaraton u Međimurju

Datum objave: 26. travnja 2017.

Prvi polumaraton Zrinskih u organizaciji Atletskog kluba Međimurje održat će se 30. travnja od 10:00 sati, a prema riječima organizatora već je dosad prijavljeno oko 320 trkača iz čak 4 države, te 7 županija diljem zemlje. „Spremamo manifestaciju kojom bi se željeli pozicionirati na karti onih koji uspješno organiziraju maratonske utrke. Cilj je okupljanje što većeg broja trkača, a kako sudjelujemo na brojnim utrkama bili smo i prozivani zašto do sada ništa u takvom rangu nismo organizirali, sada je prilika da to i ispravimo. Ove godine smo odlučili pokrenuti polumaraton, a kako smo htjeli masovni odaziv, pridružili smo i kraću utrku na 5 kilometara za one koji nisu u mogućnosti istrčati velikih 21 kilometar“, rekao je na prigodnoj konferenciji za medije u Maloj vijećnici Međimurske županije predsjednik AK Međimurje Stjepan Koraj, pritom objasnivši kako su u pripremama maratona testirali više staza te odabrali najbolju zasigurno za sve koji se utrci pridruže. „Natjecanje nije došlo slučajno ni preko noći, naš klub već dugi niz godina organizira slične utrke za najmlađe, redovno održavamo proljetni i jesenski kros, utrke za građane, ali i već poznatu Kros ligu Globetka koju smo omasovili i u 6 godina stvorili prosjek od 137 trkača“, objasnio je tajnik kluba Mario Dobša.
Birate dvije staze, 5 ili 21 kilometar!
Polumaraton, koji će biti pravi trkači spektakl, organizira se u okviru ovogodišnjeg obilježavanja Dana Međimurske županije i Spomendana na Zrinske i Frankopane kao pravi poklon svim trkačima iz Međimurja kojih je svaki dan sve više. „Važno je da ćemo Dane Međimurske županije obilježiti između ostalog i ovakvom manifestacijom koja daje veliki doprinos zdravlju našeg stanovništva, ali i organizacijom kluba koji je tijekom godina promijenio svijest svih nas Međimuraca o potrebi za kretanjem i rekreacijom. Redamo događaje na kojima se mnogi okupljamo, Kros liga Globetka u Čakovcu, Polarna liga u Prelogu, Kotoripska liga, Utrka vatrogasaca u Merhatovcu, ali i Kros utrka Frkanovec koja nas očekuje 13. svibnja, dakle diljem cijelog Međimurja brinemo o preventivi i rekreaciji, uz druženje i promociju sporta“, rekao je župan Međimurske županije Matija Posavec, čestitao klubu na svim aktivnostima i pozvao sve sugrađanke i sugrađane da dođu na prvi Čakovečki polumaraton i da sudjeluju, kroz 5 ili 21 kilometar. Iz kluba su ujedno pritom pozvali sve volontere da im se pridruže i pomognu u provedbi, da dođu i okupe se u 3 sata trke. Sudjelovanje možete prijaviti putem Prijavnice on line na www.akm.hr, a startnina iznosi 100 kuna.
[ngg_images source="galleries" container_ids="985" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content