-1.1 °C
1026.0 hPa
84 %

Deseti dan obilježavanja Dana Međimurske županije donosi dječji smijeh i tradiciju KUD-a Mihovljan

Datum objave: 26. travnja 2017.

U Dječjem vrtiću Cipelica u Čakovcu, nastavlja se u četvrtak 27. travnja 2017. godine od 10:00 sati višegodišnji veliki hrvatski odgojno-obrazovni projekt „Dajmo djeci korijene i krila“, kojega zajedno provode Etnografski muzej iz Zagreba i Radio Kaj.
Međimurska županija za svoj je dan odlučila mališanima pokloniti hvalevrijedan projekt, pa će tako Dječji vrtić Cipelica biti 79. po redu širom Hrvatske, u kojega stiže projekt „Dajmo djeci korijene i krila“, autorice Mirjane Drobina. Na inicijativu župana Matije Posavca, djeca će se na ovaj način u vrtićima upoznati s dijelom hrvatske kulturne baštine i hrvatskim tradicijskim vrijednostima.
Igračke koje će pritom podijeliti mališanima, UNESCO uvrstio na reprezentativnu listu zaštićene kulturne baštine.
Nakon ugodnog jutra i druženja s djecom, četvrtak nam u popodnevnim satima u Društvenom domu u Selnici donosi gostovanje KUD-a Mihovljan s početkom u 19:00 sati, kada će se predstaviti ljepota međimurske kulture, tradicije, pjesme i plesa.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content