Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

2.Susret malih vokalnih sastava – 05.05.2017.u 19:00 sati u Strahonincu

Datum objave: 26. travnja 2017.

Glazba je zvonka radost, slogan koji nam uvelike može približiti predstojeći događaj u Strahonincu , povodom obiležavanja Dana Međimurske županije 2017. Tamošnji pjevački zbor organizator je drugog tradicinalnog susreta malih vokalnih sastava ( do 16 izvođača ). Pjevački zbor Strahoninec osnovan je 2013. godine na čelu s predsjednicom zbora Nadicom Patafta i kreativnim voditeljem Goranom Šafarićem, prof. U svojem repertuaru zastupaju međimurske popevke, sakralne pjesme, gospel i druge glazbene izričaje. Od ove godine djeluju kao mješoviti zbor.
Kako bi dali svoj doprinos obilježavanju Dana međimurske županije prošle godine odlučili su organizirati susret malih vokalnih sastava. Kvaliteta izvođača i veliki odaziv publike pokazalo se kao pun pogodak te je odlučeno kako ovakvo druženje glazbenika treba postati tradicionalno.
Kvaliteta ih je vodila i ove godine te nam zakazuju druženje 05.05. u 19:00 sati u dvorani za društvene, kulturne i javne potrebe općine Strahoninec
U goste im dolaze: ŽVS Stridone, MVS Josip Štolcer Slavenski, ŽVS KUD-a Veseli Međimurci,  
ŽVS Sv. Marko, MVS KUD-a Katruže, ŽVS PZ Strahoninec  i MVS PZ Strahoninec.
Nakon koncerta posjetitelji će moći razgledati izložbu umjetničkih djela  autorica Nadice Patafte i Josipe Flac koje izlažu kolekciju autorskih slika, nakon čega sljedi domjenak i bogata tombola. U neslužbenom dijelu druženja za dobru atmosferu zadužili su sve popularaniji Meta band.
Svi ste pozvani i dobrodošli.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content