Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ponedjeljak u okviru Dana Međimurske županije okupio mlade - na izložbi, u Kraljevu vrtu te na svečanosti dana MEV-a

Datum objave: 25. travnja 2017.

Obilježavanje Dana Međimurske županije, svake godine svojim programom upotpuni Matica hrvatska – ogranak Čakovec, a njihov doprinos koji nije izostao ni ovog puta. U predvorju zgrade Međimurske županije, tradicionalno, po osmi puta predstavili su se izložbom svojih književnih izdanja te pregledom nakladničke djelatnosti kojom promiču vrijednosti Međimurja u književnom stvaralaštvu. Prilika da svečano otvori ovu izložbu pripala je zamjenici župna Međimurske županije Sandri Herman, koja je zahvalila vodstvu i članovima na marljivim radu u očuvanju pisane riječi te promicanju kulture čitanja među svim naraštajima. „Zajedno s Međimurskom županijom osnovali smo novu biblioteku „Muro-Dravanu“ gdje sada imamo priliku tiskati najvažnija dijela vezana uz Međimurje, kamene temeljce kulturnoga opstojanja u županiji Međimurskoj“, istaknuo je pritom predsjednik Matice Ivan Pranjić. Nakon otvaranja u predvorju, svi su se preselili na svečanost na prvom katu zgrade Županije, gdje se smjestila izložba fotografija „Prijateljstvo“ učenika svih osnovnih i srednjih škola Međimurja te Centra za odgoj i obrazovanje. Organizator izložbe je OŠ Strahoninec, ravnateljica Jelena Okun i profesorica likovne kulture Marina Mrazović, a radovi su nastali u okviru Mjeseca borbe protiv ovisnosti u prosincu 2016. Kako su radovi prezentirati javnosti u najznačajnijoj instituciji time se ukazuje na dobru suradnju i sinergiju svih dionika u prevenciji ovisnosti među mladima, uz poruke o toleranciji, poštivanju različitosti i uvažavanju tuđeg mišljenja, za što se posebno zalažu koordinatorica školskih preventivnih programa Andreja Zadravec Baranašić, Marina Payerl – Pal, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Međimurske županije i zamjenica župana, kao predsjednica Povjerenstva za suzbijanje ovisnosti. Izložbe možete razgledati do posljednjeg dana Dana Međimurske županije, 09. svibnja. Nakon Županije, sva su djeca krenula u Kraljev vrt, na obilježavanje 126. obljetnice rođenja jednog od najpoznatijih međimurskih slikara starije generacije, Ladislava Kralja Međimurca. Punih tjedan dana Muzej Međimurja Čakovec pripremio je niz aktivnosti i radionica, o čemu je na otvaranju više rekla ravnateljica Muzeja Međimurja Čakovec Maša Hrustek Sobočan, dok su se za popratni program pobrinuli učenici Osnovne škole „Petra Zrinski“ iz Šenkovca i Dječji vrtić „Medo“ iz Orehovice.
Devet generacija studenata Međimurskog veleučilišta Čakovec
„Drago mi je što smo jedan dio vojnih prostora preuredili u prostorije Međimurskog veleučilišta koje je od izuzetnog značaja za našu županiju, ali i šire jer studenti koji nam ovdje dolaze iz svih su krajeva Lijepe naše. Svim dosadašnjim ulaganjima i naravno s ulaganjima koja ovdje tek slijede vrlo smo ponosni, s kojima ćemo učiniti Međimursku županiju i grad Čakovec jednim poželjnim mjestom za studiranje, te sinergijom institucija obrazovanja i tržišta rada omogućiti da mladi nađu posao u struci, te ostanu u Međimurju“, istaknula je zamjenica župana na svečanoj sjednici povodom Dana Međimurskog veleučilišta. „Međimursko veleučilište postoji unazad devet godina, a broji više od 1000 studenata koji su naše blago. Studenski zbor veleučilišta, vrlo je aktivan te se sa svakog natjecanja vrate s odličjima i priznanjima na što smo iznimno ponosni. Mladi menadžeri koje smo odgojili, primjer su dobre prakse koji svoje aktivnosti realiziraju u suradnji sa županijskim, gradskim i gospodarskim subjektima“, rekla je dekanica Nevenka Breslauer. Kako je pritom napomenuto, investicija koja slijedi je izgradnja studentskog centra, novih prostora i restorana, a taj je projekt samo još jedan primjer uspješnog povlačenja sredstava iz fondova Europske unije, kao i najnoviji projekt koji se odnosi na revitalizaciju ovog dijela vojnog kompleksa. On uključuje uređenje stražarnice, projekt  za koji je sredstva privukla Turistička zajednica Međimurske županije u suradnji s Regionalnom razvojnom agencijom Međimurje REDEA-om koji će svojim turističkim, ali i komercijalnim sadržajem poslužiti svim žiteljima Međimurja, te dakako i studentima. Svečanost su svojim izvedbama oplemenili Branimir Valjak i Klara Kunčić uz pratnju profesora Branimira Magdalenića te dali posebnu notu cijelom programu.
[ngg_images source="galleries" container_ids="978" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content