Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.2 °C
1033.0 hPa
58 %

Prva subota Dana Međimurske županije uz smotru postrojbi, „Lado“, besplatni gulaš i humanitarni turnir

Datum objave: 21. travnja 2017.

Prvog vikenda, ali ujedno i petog dana obilježavanja Dana Međimurske županije, najzanimljivije će biti u centru grada Čakovca, u srcu Međimurja gdje će Spomendan na Zrinske i Frankopane upotpuniti tradicionalni Mimohod povijesnih postrojbi iz cijele Hrvatske, s početkom u 09:30 sati, nakon koje varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak u Župi sv. Nikole Biskupa u 10:00 sati služi svetu misu za Međimursku županiju. Po završetku mise, u 11:00 sati očekuje nas već tradicionalna smotra na Trgu Republike uz prijavak županu Međimurske županije Matiji Posavcu.
Međimurska županija od 12h osigurava besplatni gulaš, sportski novinari pomažu obitelj iz Belice!
Tik uz smotru, od 09:00 do 14:00 sati održavat će se dobro nam svima poznata manifestacija „Kaj međimurci delaju, dok nikaj ne delaju“ Udruge Međimurske roke, a u neposrednoj blizini kuhat će se u okviru Dana lovnog kulinarstva lovački gulaš, s kojim Međimurska županije časti od 12:00 sati u jezeru Starog grada. Na istoj se lokaciji od 11:00 do 12:30 sati Live emisija Hrvatskog radija 1 „Svakom loncu poklopac“ s Mirkom Fodorom i Androm Tomovićem, a tijekom cijelog dana u Muzeju Međimurja Čakovec u periodu od 08:00 – 20:00 sati održava se Festival fotografije – Fotosfera.
Subotnje poslijepodne: programi udruge mladih te kultura i tradicija
Uz sva prijepodnevna događanja u Čakovcu, program će se nastaviti i diljem Međimurja. Tako nas u Društvenom domu u Podturnu u organizaciji Udruge mladih Podturen od 11:00 do 19:00 sati očekuje Izložba egzotičnih životinja – Egzotika, dok će poslijepodne upotpuniti i predavanjem Patrika Posavca od 15:30 do 17:00 sati. U isto vrijeme, od 15:00 sati, u dvorani OŠ Belica održat će se humanitarni nogometni turnir kojim će ekipe sportskih novinara (organizator), PU međimurske, Međimurske županije i Županijske bolnice Čakovec pomoći višečlanoj obitelji težeg financijskog stanja s područja Belice. Nakon predavanja, izložbe i turnira, od 17:00 sati u Centru za kulturu očekuje nas 12. Smotra koreografiranog folklora „Med murom i Dravom“, dok ćemo subotnju večer tradicije i kulture zaokružiti nastupom ansambla „Lado“ u sportskoj dvorani OŠ Ivana Gorana Kovačića u Pleškovcu od 20:00 sati.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content