Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Novih četvrt milijuna kuna ulaganja u međimurski turizam

Datum objave: 21. travnja 2017.

U međimurski je turizam došlo novih 250 tisuća kuna, za potpore turističkim događajima u 2017. godini. Tako je pred nama 36 manifestacija koje će sufinancirati Turistička zajednica Međimurske županije, što je i potvrđeno na svečanosti uručivanja ugovora za potpore ovim međimurskim nositeljima, ali i djelatnicima u turizmu. Podršku programima u kulturi, sportu, vezanima uz tradiciju, enogastronomiju, povijest i mnoge druge sadržaje, dao je na pritom predsjednik Turističke zajednice Međimurske županije, ujedno međimurski župan Matija Posavec i naglasio kako Međimurska županija već dugi niz godina provodi i pomaže manifestacije koje idu u smjeru jačanja turizma. „Drago mi je da su se Međimurci javili sa svojim sadržajima u iznimno velikom broju, čime dokazuju da imaju kvalitetu i ideje, a to treba vrednovati i financijski popratiti kao jedan novi vid ulaganja u turizam jer svaki od ovih događaja daje našem turističkom proizvodu novu vrijednost. Uz turističke manifestacije, izdvajamo i 350 tisuća kuna za potpore u turizmu, povećana sredstva za rad Turističke zajednice i sve je to rezultiralo time da bilježimo evidentni rast, broja turista i broj noćenja, gdje je već za prvih nekoliko mjeseci ove godine zabilježen rast od 20%“, rekao je međimurski župan i naglasio da su sredstva usmjerena prema privlačenju turista, domaćih i stranih, pa se financiraju manifestacije poput Porcijunkolova i Urbanova kao jedne od prepoznatljivijih i jačih, do onih nešto manje posjećenijih koje žele graditi da danas sutra budu okosnica razvoja turizma na području te općine ili tog dijela Međimurja. „Turistička zajednica Međimurske županije svake godine podupire vinare, danas potporu dobivamo za naš festival Urbanovo, a ta ćemo sredstva jako dobro iskoristiti u turističke svrhe jer će u svibnju nekoliko tisuća posjetitelja proći našom vinskom cestom“, rekao je u svojoj zahvali David Štampar, predsjednik Udruge vinogradara i vinara „Hortus Croatia“ te sve pozvao da budu dio priče Dana vina u Međimurskoj županiji od 19. svibnja. Većina gostiju svoj će smještaj naći u Termama LifeClass Sveti Martin koje dobro pripremljenim projektima puno ulažu u svoju ponudu, a to je slučaj i u ovom natječaju. „Svakako je jedna od najvećih karakteristika ove destinacije i ove Županije da u svim projektima sudjelujemo zajedno bez obzira na visinu financijske potpore, ali potpora je kasnije u realizaciji projekta iznimno bitna i evo već 3 godinu zaredom smo sudionik ovakvih potpora, što nam je pomoglo da razvijemo naše produkte“, objasnio je Branimir Blajić, direktor Termi i dodao kako već imaju u planu veliku biciklistička utrka, ali i kako su ove godine zabilježili dvostruko veći broj gostiju.
Međimurje je danas atraktivna turistička destinacija
„Ovo su sredstva za manifestacije, a za dva tjedna dodjeljujemo i nove turističke potpore, koje će nam donijeti nove smještajne jedinice u ruralnom području, što je osobito interesantno u vidu kuća za odmor i dodatnog sadržaja, te općenito cikloturista koji sve više odabiru upravo Međimurje. Otvorit ćemo kušaone bučinog ulja, kušaonu mesa iz tiblice i vinske kuće, s ciljem povezivanja naše turističke ponude u jedan cjeloviti proizvod. Jer jedan proizvod sam za sebe ne može egzistirati i samo povezivanje turističke ponude te zajedničkim nastupom na tržištu možemo napraviti puno“, naglasila ja zamjenica predsjednika TZ Međimurske županije, ujedno zamjenica župana Sandra Herman. „Danas turizam nije samo turizam, danas je turizam i kultura i poljoprivreda, gospodarstvo i enogastronomija. Prepoznali su to mnogi, posebice u Europi i svijetu, a mi sve to razvijamo privlačenjem sredstava nacionalnih i europskih fondova za kulturni, sportski i povijesni turizam, kako bi pomogli i na taj način ukupnom razvoju gospodarstva i Međimurja kao jedne atraktivne turističke sredine“, zaključio je župan Posavec. Kako su objasnili zajedno s dobitnicima ovih potpora, iako Međimurje možda nema more i većinu sunčanih dana u godini, ono što međimurski turizam izdvaja od drugih to je želja, ambicija, vrijednost naših ljudi koji žele stvoriti turistički proizvod i koji su u svojoj svijesti shvatili da jedino na taj način možemo biti još prosperitetnija zemlja u cjelini.
[ngg_images source="galleries" container_ids="969" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content