Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Posavec u Sv. Mariji: „Važan je ravnomjerni razvoj svih međimurskih gradova i općina“

Datum objave: 19. travnja 2017.

Više od pola milijuna kuna utrošit će se na dogradnju mrtvačnice u Svetoj Mariji, za izgradnju sanitarnog čvora te radnog i skladišnog prostora za skladištenje i održavanje alata i strojeva namijenjenih za održavanje komunalne infrastrukture. Zajednički su u projekt krenuli Međimurska županija i Općina Sveta Marija, potpisivanjem Ugovora o sufinanciranju radova  u općinskoj vijećnici, a suradnju koju iščekuje više od 2300 tamošnjih stanovnika, potpisom su zaključili načelnica Općine Đurđica Slamek i župan Međimurske županije Matija Posavec.
Malim općinama treba razumijevanje i pomoć u realizaciji projekata
Kako je objasnila načelnica, radovi kreću ovim potpisivanjem, te se očekuje kako će biti zaključeni do kraja ove godine. „Projekt se sastoji od dva dijela, dogradnje te sanacije postojećeg dijela mrtvačnice. Zahvaljujem županu što je projekt uvrstio u proračun Međimurske županije, a prvenstveno zahvaljujem jer ima razumijevanja za nas male općine koje bez pomoći županije i raznih ministarstava ne bismo mogle realizirati svoje projekte koji su nam od velike važnosti. Vjerujem da ćemo ovaj projekt uspješno realizirati kao i projekt tržnice s kojom se svi Svetomarčani štimaju i koji je također pomogla realizirati Međimurska županija“, naglasila je načelnica Slamek. „Ovo je još jedan od brojnih projekata u općinama i gradovima Međimurske županije koji je sufinanciran iz županijskog Proračuna, a sukladno potrebama naših mještana i prema dogovoru s načelnicima. Važno je osluškivati potrebe mještana, ulagati u infrastrukturu i ravnomjerno razvijati Međimurje. Vjerujem da će i ovaj projekt biti što skorije realiziran“, zaključio je međimurski župan te naglasio kako je to tek jedna u nizu investicija koja dokazuje sustavnu i uspješnu suradnju sa svim međimurskim gradovima i općinama.
[ngg_images source="galleries" container_ids="966" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content