Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurski župan: „Vraćamo tradiciju aeromitinga u naš kraj"

Datum objave: 13. travnja 2017.

Nakon 9 godina, ponosan ćemo da ćemo svim Međimurcima vratiti ono čemu smo se uvijek voljeli vraćati na našem aerodromu, a to je jedan veliki aeromiting. Povodom 70 godina Aerokluba Međimurje, ali i u povodu popularizacije zrakoplovstva u našem kraju, veseli da ćemo upravo 4. lipnja krenuti s jednom lijepom pričom novog razvoja zrakoplovstva, ali i vraćanja tradicije aeromitinga u Međimurje“, rekao je župan Međimurske županije Matija Posavec, pritom čestitavši organizatoru, Aeroklubu Međimurje na radu, tradiciji i iskustvu u organiziranju zrakoplovnih priredbi. „Uz standardne atrakcije koje su obilježje svakog air show-a, znači od preleta MIG-a, nastupa akrobatske skupine Krila Oluje, akrobatskih helikoptera, Red bull air racera, očekuju se i strane vojne sile, na čelu s Gripenom iz Mađarske uz cijenu ulaznice od 25 kuna“, rekao je predsjednik Aerokluba Međimurje Zlatko Železnjak te objasnio kako je predviđeno više od 35 aviona različitih tipova i namjena iz Hrvatske, Italije, Austrije, Mađarske i Slovenije. Obzirom na činjenicu da već skoro jedno desetljeće nije bilo sličnih događaja u Međimurskoj županiji, potrebno je da se sva najnovija tehnološka dostignuća prikažu i u našem kraju, uz neizostavnu prigodnu proslavu, oko čega su se složili svi prisutni, uz spomenute ujedno i član izvršnog odbora Aerokluba Međimurje Marijan Fajfar i Zoran Braniša, direktor aeromitinga. Geografska lokacija aerodroma je pun pogodak za sve vrste ovakvih aktivnosti, objasnili su u klubu, a župan se nadovezao kako postoje predispozicije za njegov razvoj kako u komercijalnom tako i u turističkom pravcu. „S obzirom na jedan čisti zračni prostor koji je iznad nas, nudi nam mogućnost razvoja koje smo s članovima kluba, ali i s Općinom Pribislavec već pokrenuli, osnovali smo tvrtku, otkupili zemljište i pripremili sve infrastrukturne uvjete kako bismo u skoroj budućnosti mogli krenuti u komercijalizaciju i naći investitora koji će nuditi turistički i gospodarski sadržaj“, naglasio je Posavec i objasnio kako je to prostor koji nudi razvoj, ali ne samo Međimurja već i cijele regije. O važnosti aerodroma i planovima za njegovu budućnost, govorila je i načelnica Općine Pribislavec Višnja Ivačić koja je pohvalila ovu manifestaciju pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović. „Područje Aerokluba će u dogledno vrijeme dati prostor koji ćemo iskoristiti za turističke namjene, sportsko - zrakoplovne namjene i  gdje ćemo pružiti mogućnost izgradnje hotela i svih popratnih gospodarskih djelatnosti vezanih uz Aeroklub, odnosno zračni promet“, dodala je.  Isti cilj kao i u trenucima kada je na aerodrom postavljen muzejski eksponat MIG-21, želja je popularizirati zrakoplovstvo, ali i približiti svim Međimurkama i Međimurcima nezaboravni vikend koji nas početkom lipnja očekuje u Međimurju. Uz želju da se ova manifestacija održava i u narednim godinama, članovi i čelništvo pripremaju iznenađenje i povodom Dana Međimurske županije.
[ngg_images source="galleries" container_ids="959" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content