Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

KUU „Lipa“ iz Gornjeg Mihaljevca pobjednik Festivala kazališnih amatera KAM u Prelogu

Datum objave: 11. travnja 2017.

Proglašenjem pobjednika, završio je 20. Festival kazališnih  amatera Međimurja koji se u protekla tri dana održavao u Domu kulture u Prelogu. Kulturna udruga Seljačka sloga Prelog, Zajednica hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, Odbor kazališnih amatera Međimurja te Dom kulture Grada Preloga kao organizatori tako su ugostili 20 odličnih predstava. Pomoć i podršku oko održavanja ovog već tradicionalnog Festivala, svojim su financijskim doprinosom poduprli Međimurska županija, Grad Prelog te Ministarstvo kulture RH.
Među predstavljenim i pripremljenim uradcima, koje je ocjenjivao županijski stručni žiri u sastavu Goran Guksić, glumac i redatelj i Robert Raponja, redatelj, ujedno i ovogodišnji selektor, odabrani su najbolji od najboljih. Uz proglašenje najbolje sporedne i glavne ženske i muške uloge, režiju, dramski tekst, predstava „Se je to život“ autora i redatelja Roberta Kosa,  a u izvođenju KUU „Lipa“ iz Gornjeg Mihaljevca proglašena je najboljom. Samim time dobila je priliku i iznimnu čast biti predstavnik Međimurja na nadolazećem Državnom festivalu hrvatskih kazališnih amatera koje će se ove godine održati u dva grada, Pazinu od 12. do 14. svibnja i u Vodicama od 26. do 28. svibnja. Također, osim spomenute predstave, državni je selektor Raponja, kao drugog predstavnika odabrao dramski komad „Punjena ptica“, autora Fadila Hadžića, članova KUU „Seljačka sloga“ iz Nedelišća.
Svečanost zatvaranja Festivala kazališnih amatera Međimurja, svojim je dolaskom podržao župan Međimurske županije Matija Posavec, te još jednom pokazao svoj senzibilitet prema radu i  kulturno umjetničkom doprinosu međimurskih udruga.
foto: Vipro Prelog

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content