Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Održana redovna godišnja skupština KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće

Datum objave: 10. travnja 2017.

„Svime što radite pozicionirate kulturu Međimurske županije na hrvatsku, ali i europsku kartu, pa iako nikada nitko neće biti u mogućnosti dovoljno Vam zahvaliti i  vratiti na svom doprinosu tijekom proteklih godina, nadam se da će Vaša nominacija za Nagradu „Zrinski“ biti dovoljna poruka koliko nam je u Međimurju važna kultura, koliko ste nam važni Vi , ali i međimurska popevka koja će biti na listi UNESCO-a“, istaknuo je u svom obraćanju župan Međimurske županije Matija Posavec na redovnoj godišnjoj izbornoj skupštini Kulturno umjetničke udruge „Seljačka sloga“ Nedelišće. Istoj su prisustvovali i predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, načelnik Općine Nedelišće Darko Dania, predsjednik Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga, ujedno predsjednik Upravnog odbora Hrvatskog sabora kulture Dejan Buvač i članovi mnogobrojnih udruga s područja općine.
70 događaja obilježilo proteklu 2016. godinu
Na samom kraju jednog mandata, Buvač koji je istaknuo da je ponosni član kazališne sekcije udruge, osvrnuo se na rad „Seljačke sloge“ tijekom 2016. „Ovo je zasigurno najkompletnija kulturno – umjetnička udruga u Međimurskoj županiji, zato jer radi i djeluje gotovo u svim sekcijama koje postoje“, objasnio je. Nesebičan doprinos udruge i svih članova koji se s velikom pažnjom daju u nju, samo je jedan od primjera rada i djelovanja . „Trebamo brinuti da se od zaborava sačuva tradicija na koju smo ponosni te čiji identitet s posebnim zadovoljstvom štitimo i prenosimo s generacije na generaciju“, dodao je Novak, dok načelnik Dania zaključio kako nijedna udruga u Međimurskoj županiji, nema ono što ima ova iz Nedelišća. „S velikim ponosom čestitam na dosadašnjim nastupima i manifestacijama, te Vam zahvaljujem što ste prekrasna slika naše općine“, rekao je. Pripreme za jednu od najvažnijih manifestacija KUU „Seljačka sloga“, Međimursku popevku, u punom su jeku, te je svi članovi, ali i Međimurke i Međimurci nestrpljivo očekuju. Bitno je spomenuti da su „Seljačka sloga“, festival Međimurska popevka, ali i Međimurska županija jedni od pokretača ideje da se zaštiti Međimurska popevka kao nematerijalno kulturno dobro pri UNESCO-u, pa je iskorištena prilika da se pohvali inicijativa i napredak u tom segmentu. Udrugu koja je aktivna u svim područjima Međimurske županije, obilježila je godina s više od 70 nastupa na kojima su se predstavili kao pravi ambasadori Međimurja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="951" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content