Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.6 °C
1016.0 hPa
57 %

Međimurje ovogodišnji domaćin državnog natjecanja iz engleskog i njemačkog jezika

Datum objave: 7. travnja 2017.

 „Čovjek toliko vrijedi, koliko jezika govori“, nit je vodilja uspješnih učenika koji ovih dana borave u Međimurskoj županiji, u okviru državnog natjecanja u znanju njemačkog i engleskog jezika.  U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje u velikoj dvorani hotela Golfer, LifeClass Termi Sveti Martin, nazočne su pozdravili i izrazili im dobrodošlicu u Međimurje župan Međimurske županije Matija Posavec, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja RH Hrvoje Šlezak, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, načelnik Općine Sveti Martin Franjo Makovec, te ravnatelji Osnovne škole Sveti Martin na Muri Tomislav Paljak i Osnovne škole Mursko Središće Elvis Šarić, kao domaćini.
Jezik je najmoćnije oružje budućnosti
„Danas je poznavanje stranog jezika izuzetno važno, jedan mislilac rekao je da je strani jezik oružnica ljudskog uma i da u istom trenutku zadrži u sebi trofeje iz prošlosti i oružje za budućnost. Upravo je jezik jedno snažno oružje kojim lakše možete hodati kroz život, kojim se možete lakše snaći, posebice u ovom globaliziranom svijetu, pa Vam stoga želim svu sreću na natjecanju, ali i ubuduće“,  rekao je župan Posavec i pohvalio organizaciju domaćina te sliku koju budući lideri svojom sposobnošću, uspjehom i znanjem šalju iz Međimurja danas u Hrvatsku, a sutra u svijet. Šlezak se prilikom svog obraćanja osvrnuo na znanje stranih jezika i pozitivan segment koji on sam po sebi donosi u svakodnevnom životu, ali i pohvalio nazočne učenike koji ovdje predstavljaju najbolje od svih onih 500 tisuća učenika u Republici Hrvatskoj koji uče engleski i njemački jezik. Tijekom trodnevnog natjecanja koje se odvija u osnovnim školama Mursko Središće i Sveti Martin, ravnatelji su se osvrnuli na samo natjecanje, ali i na međusobnu sinergiju svih natjecatelja koji će provesti tri nezaboravna dana u sjeverozapadnoj Hrvatskoj. „Iako je od velike važnosti rezultat, važnije je razviti socijalne vještine te će samim time rezultat doći sam od sebe“, objasnili su te istaknuli kako su ponosni domaćini ovog veličanstvenog događaja. „Znanje danas vrijedi puno, želim Vam da dobijete zasluženi status, da tako nastavite raditi i dalje, učite i napredujete u svakodnevnom životu. Želim Vam srdačnu dobrodošlicu te Vam ovim putem želim mnogo uspjeha i sreće u natjecanju te da se osjećate ugodno u Hrvatskoj EDEN destinaciji“, zaključio je načelnik prilikom otvaranja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="947" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content