Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje ovogodišnji domaćin državnog natjecanja iz engleskog i njemačkog jezika

Datum objave: 7. travnja 2017.

 „Čovjek toliko vrijedi, koliko jezika govori“, nit je vodilja uspješnih učenika koji ovih dana borave u Međimurskoj županiji, u okviru državnog natjecanja u znanju njemačkog i engleskog jezika.  U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje u velikoj dvorani hotela Golfer, LifeClass Termi Sveti Martin, nazočne su pozdravili i izrazili im dobrodošlicu u Međimurje župan Međimurske županije Matija Posavec, državni tajnik u Ministarstvu znanosti i obrazovanja RH Hrvoje Šlezak, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, načelnik Općine Sveti Martin Franjo Makovec, te ravnatelji Osnovne škole Sveti Martin na Muri Tomislav Paljak i Osnovne škole Mursko Središće Elvis Šarić, kao domaćini.
Jezik je najmoćnije oružje budućnosti
„Danas je poznavanje stranog jezika izuzetno važno, jedan mislilac rekao je da je strani jezik oružnica ljudskog uma i da u istom trenutku zadrži u sebi trofeje iz prošlosti i oružje za budućnost. Upravo je jezik jedno snažno oružje kojim lakše možete hodati kroz život, kojim se možete lakše snaći, posebice u ovom globaliziranom svijetu, pa Vam stoga želim svu sreću na natjecanju, ali i ubuduće“,  rekao je župan Posavec i pohvalio organizaciju domaćina te sliku koju budući lideri svojom sposobnošću, uspjehom i znanjem šalju iz Međimurja danas u Hrvatsku, a sutra u svijet. Šlezak se prilikom svog obraćanja osvrnuo na znanje stranih jezika i pozitivan segment koji on sam po sebi donosi u svakodnevnom životu, ali i pohvalio nazočne učenike koji ovdje predstavljaju najbolje od svih onih 500 tisuća učenika u Republici Hrvatskoj koji uče engleski i njemački jezik. Tijekom trodnevnog natjecanja koje se odvija u osnovnim školama Mursko Središće i Sveti Martin, ravnatelji su se osvrnuli na samo natjecanje, ali i na međusobnu sinergiju svih natjecatelja koji će provesti tri nezaboravna dana u sjeverozapadnoj Hrvatskoj. „Iako je od velike važnosti rezultat, važnije je razviti socijalne vještine te će samim time rezultat doći sam od sebe“, objasnili su te istaknuli kako su ponosni domaćini ovog veličanstvenog događaja. „Znanje danas vrijedi puno, želim Vam da dobijete zasluženi status, da tako nastavite raditi i dalje, učite i napredujete u svakodnevnom životu. Želim Vam srdačnu dobrodošlicu te Vam ovim putem želim mnogo uspjeha i sreće u natjecanju te da se osjećate ugodno u Hrvatskoj EDEN destinaciji“, zaključio je načelnik prilikom otvaranja.
[ngg_images source="galleries" container_ids="947" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content