Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Više od 600 učenika predstavilo svoju glazbenu kreativnost na 3. Županijskoj smotri zborova

Datum objave: 30. ožujka 2017.

Bogatstvo glazbenog stvaralaštva, kreativnosti i niz sati uloženih rada i truda pjevačkih zborova osnovnih i srednjih škola te uloga njihovih voditelja predstavljena je međimurskoj publici na 3. Županijskoj smotri u čakovečkom Centru za kulturu. Svojim je izvedbama publiku uveseljavalo 18 zborova iz Međimurja od koji 17 iz osnovnih škola i jedan srednjoškolski zbor, dok je sama smotra uobičajeno podijeljena u dva dijela, natjecateljski, koji je  sastavni dio kalendara školskih državnih natjecanja te revijalni. Ovo najbrojnije i organizacijski zahtjevno natjecanje organiziralo je treću godinu za redom Županijsko stručno vijeće učitelja glazbene kulture i Osnovna škola Hodošan kao škola domaćin. „Iskustvo nastupa ovdje u svojevrsnom hramu kulture od istinskog je značaja za članove zbora i njihove voditelje. Taj događaj se pamti, na njemu se grade mnoga poznanstva, a nerijetko i odabiru životna zanimanja te životni stil. Sa zadovoljstvom smo prihvatili domaćinstvo smotre, u čiju su organizaciju bili uključeni svi djelatnici  ove male donjomeđimurske škole, kako bi na najbolji mogući način ugostili drage nam umjetnike i ljubitelje glazbe. Siguran sam da će i ovogodišnja smotra iznjedriti uspješan zbor koji će biti nominiran za 60. Glazbene svečanosti na višoj razini“, ponosno je istaknuo domaćin, ravnatelj OŠ Hodošan Ivan Barić. U glazbenom repertoaru međimurskih školaraca uživali su zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, pročelnik UO za društvene djelatnosti Branko Sušec, prosudbena komisija, ravnatelji osnovnih škola te brojni roditelji, prijatelji i štovatelji glazbenog izričaja. Prema unaprijed zadanim predispozicijama, tri zbora koja su bila djelom natjecateljskog programa, Pjevački zbor OŠ „Ivana Gorana Kovačića“ Sveti Juraj na Bregu, Pjevački zbor Osnovne škole Nedelišće i Pjevački zbor OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec, ocjenjivala je prosudbena komisija u sastavu Dada Ruža, profesorica u Glazbenoj školi Varaždin, Senka Bašek Šamec, ravnateljica Osnovne umjetničke škole Miroslav Magdalenić u Čakovcu te profesor na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu - Odsjek Čakovec Branimir Magdalenić. U ime Vijeća učitelja glazbene kulture, djeci i mladima, na uloženom trudu, marljivom vježbanju i pripremama, zahvalila je voditeljica Klaudija Vidović. „Ovo je samo jedan događaj u nizu svih vaših priprema i nastupa, jer svjedoci smo da nas naši školski zborovi, često uveseljavaju ne samo na školskim priredbama, već na mnogim županijskim manifestacijama, a neizostavan su dio programa u svim gradovima i općinama. Posebno veseli da je ovogodišnja Smotra okupila dosad najveći broj mladih pjevača, voditelja i mentora, njih skoro 600. Dokazuje to da  puno radite, da volite pjevanje, da vam ono zapravo ispunjava vaše slobodno vrijeme te stvara nova prijateljstva. Što se mene tiče, pobjednici ste svi koji ste danas ovdje, a predstavnicima Međimurja na višoj razini iskrene čestitke unaprijed“, rekla je u svom govoru zamjenica župana te otvorila 3. Županijsku smotru pjevačkih zborova.
[ngg_images source="galleries" container_ids="933" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content