-1.6 °C
1024.0 hPa
78 %

Skupština Udruge Hortus Croatiae ususret Urbanovom 2017.

Datum objave: 28. ožujka 2017.

Društvo vinogradara i vinara "Hortus Croatiae" održalo je svoju godišnju izvještajnu skupštinu na kojoj je bilo prisutno više od četrdeset članova te njihovi gosti. Izvješće za 2016. godinu podnio je predsjednik društva David Štampar koji je pritom istaknuo kako bez sumnje najvažnijom aktivnošću u razdoblju koje je pred njima smatra održavanje ocjenjivanja vina za potrebe manifestacije Dani vina u Međimurskoj županiji - Urbanovo 2017. u Štrigovi. Iskoristio je priliku da pohvali sve koji su zaslužni za veliki uspjeh koji je Urbanovo zabilježilo u svim segmentima tijekom 2016., ali najavio kako će se s Međimurskom županijom i Općinom Štrigova prirediti najbolji program dosad.
Ujedno, predstavljen je program rada za 2017. godinu uz prioritetni zadatak  - promovirati "Međimursku bocu" za vino Pušipel te cjelokupan marketinški program, ali samim time i Urbanovo podignuti na višu razinu te više vremena posvetiti edukativnim predavanjima. Sve prisutne pritom su pozdravili prisutni zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman, načelnik Općine Štrigova  Stanislav Rebernik, njegov zamjenik Zdravko SabolčecRudi Grula, voditelj ureda Turističke zajednice Međimurske županije i Nenad Risek, načelnik PP Štrigova. Prilikom godišnje izvještajne skupštine Rebernik je najavio uređenje Društvenog doma u Štrigovi u kojemu će se razvijati "Vinska priča'". „ Hortus Croatiae zaslužuje sve izrečene pohvale, jer uistinu je kvalitetno i dobro, dajem potporu mladima, koji zamjenjuju nas veterane, kao podršku njihovom radu. Uistinu se radujem što imamo toliko mladih članova, a izradu i promociju 'Međimurske boce' za Pušipel ocjenjujem jako dobrom,“ rekao je Cmrečnjak. Predstavljeni su čepovi za vino marke DIAM, te je održano kraće druženje domaćina i njihovih gostiju.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content