Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Učenici OŠ „Dr. Ivana Novaka“ Macinec posjetili Međimursku županiju

Datum objave: 27. ožujka 2017.

U sklopu terenske nastave po Međimurju, učenici 3. razreda Osnovne škole „Dr. Ivana Novaka“ Macinec posjetili su Međimursku županiju. Ideja održavanja nastave izvan škole u kojoj sudjeluje 38 učenika je upoznati instituciju Županije i njezin vid djelatnosti. Samim time u Velikoj vijećnici, u pratnji učiteljica Anke Zlatarek, Ive Marciuš i Željke Jakovljev, učenike je dočekala dr.sc. Blaženka Novak, voditeljica Odsjeka za obrazovanje, kulturu i sport. Neka od pitanja radoznalih školaraca tako su bila – „Što znači grb naše Županije, što rade vijećnici na Skupštini, koji su simboli Međimurja, što je županijska skupština, koliko je Općina, što sve župan Matija Posavec radi…“
Tijekom druženja Novak je upoznala osnovnoškolce s radom i ustrojem Međimurske županije te istaknula kako se najviše pozornosti posvećuje upravo kvalitetnom obrazovanju svakog djeteta u Međimurju te nabrojila samo neke od projekata koji su osmišljeni za njih, osnovnoškolce.
Sam kraj zanimljivog druženja s učenicima 3. A, B i C razreda, obilježilo je prigodno čašćenje i veselo zajedničko fotografiranje.
[ngg_images source="galleries" container_ids="931" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content