Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurski i primorsko – goranski župan o suradnji „zelene“ i „plave“ Hrvatske

Datum objave: 22. ožujka 2017.

Nakon Zagreba, upravo je Rijeka jedan od najatraktivnijih gradova međimurskih studentima za nastavak školovanja, pa ne čudi kako je tamo prije nešto više od godine dana osnovana i Udruga međimurskih studenata. Zaključili su između ostalog tijekom svog susreta župan Međimurske županije Matija Posavec i njegov gost župan Primorsko – goranske županije Zlatko Komadina. Velika poveznica ovih dviju županija itekako je ulaganje u obrazovanje, ali i brojni projekti kojima se mladima osigurava lakši prolazak kroz obaveze te stjecanje željenog zvanja. Posavec je pritom zahvalio kolegi županu na gostoprimstvu koje dočeka svakog međimurskog studenta, kojih je iz dana u dan u Primorsko – goranskoj županiji sve više. Ujedno je najavljena mogućnost suradnje Ekonomskog fakulteta i Međimurske županije po uzoru na Ekonomski fakultet u Osijeku koji je u Međimurju pokrenuo diplomski studij sestrinstva.
Komadina je naglasio kako su odavno postali prava studentska županija, ali i kako nerijetko upravo zahvaljujući međimurskoj udruzi čuje za turističke, gastronomske i druge sadržaje iz Međimurja u Rijeci i okolici. Tako je najavio kako će vrlo vjerojatno ove godine ponovo stići u Međimursku županiju i to u svibnju, za vrijeme manifestacije Urbanovo – Dani vina u Međimurskoj županiji, objasnivši kako je posao koji se radi u vinorodnom kraju gornjeg Međimurja nadaleko poznat diljem zemlje. Pohvalio je dobivenu nagradu Europske destinacije izvrsnosti, ali i naglasio da treba i dalje intenzivno raditi na spajanju turizma kontinenta i mora, zelene i plave Hrvatske. Kao dvije županije koje prednjače u segmentu privlačenja europskih sredstava, ali i iza sebe imaju jedan zavidni investicijski zamah, razmijenili su iskustva u apliciranju  kapitalnih projekata, te dogovorili moguću daljnju suradnju posebice u segmentima obrazovanja i zdravstva.
[ngg_images source="galleries" container_ids="925" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"] 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content