Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija dobitnik prestižne nagrade za poduzetništvo „Stvaratelji za stoljeća“ među 174 kandidata iz 8 zemalja

Datum objave: 15. ožujka 2017.

Činjenica da jedinicu lokalne ili regionalne samouprave njeni poduzetnici predlažu i kandidiraju za ovako prestižnu nagradu, svojevrsni je presedan te daje potpuno novu vrijednost razvoju poduzetništva na području srednje i jugoistočne Europe“, rekao je Vinko M. Ćuro, predsjednik Međunarodnog ekonomskog foruma „Perspektive“ Sarajevo/Dubrovnik i predsjednik Organizacijskog odbora Regionalnog summita poduzetnika srednje i  jugoistočne Europe „300 najboljih“, prilikom uručivanja Velike nagrade za doprinos razvoju poduzetništva na području Srednje i Jugoistočne Europe "STVARATELJI ZA STOLJEĆA" za 2016. godinu, županu Međimurske županije Matiji Posavcu. Ovo novo priznanje međimurskom poduzetništvu i svim poduzetnicima koji su prepoznali rad županijske vlasti, stiglo je nakon šest mjeseci evaluacije kandidata, te čak četiri faze
Predlaganja laureata, njih čak 174 iz 8 zemalja. Spomenimo kako su među dosadašnjim laureatima najveći i najugledniji poduzetnici iz ovoga dijela Europe, među kojima je istaknuta međimurska poduzetnica, osnivačica i glavna direktorica tvrtke Bernarda iz Pušćina Bernarda Cecelja. Nagrade dodjeljuje Međunarodni komitet za dodjelu Nagrada kojeg čini 15 istaknutih stručnjaka za ekonomiju, marketing, menadžment, financije i poduzetništvo iz 10 zemalja regije, a Međimurskoj županiji dodijeljena je u Dubrovniku, za poseban doprinos promociji poduzetništva, promociji njegovog značaja za ekonomski i društveni razvoj te promociji mogućnosti i područja razvoja poduzetništva.
Ovakve nagrade pomoći će u promjeni svijesti i stvaranju društvenog optimizma
„Svaka nagrada puno znači jer dokazuje da radimo dobar posao, no nagrada je ta koja i obvezuje, posebice kada ima ovakvu težinu, da budemo još bolji i produktivniji. Ponosan sam što smo u dva dana ispred najeminentnijih ljudi poduzetništva ovog dijela Europe upravo zahvaljujući našim poduzetnicima dobili priliku predstaviti sve ono što u vidu gospodarstva, ulaganja i poduzetništva radimo u Međimurju“, u svom je govoru rekao međimurski župan, te nakon održanog panela na IV. Regionalnom summitu poduzetnika objasnio kako je naglasak stavljen na privlačenje investicija iz nekoliko razloga. „Naš je ključni cilj promjena svijesti i jedne klime naše regije i stvaranje društvenog optimizma. Naime ulaganjem i investicijama stvarate radna mjesta, samim time imate manji broj nezaposlenih i zaustavljate odlazak naših sugrađana izvan naših granica. Stalnim provođenjem poduzetničkih i investicijskih mjera želimo stvoriti situaciju u kojoj će se poduzetnici otimati za radnike, zbog njihove kvalitete i produktivnosti koja je neupitna, te im samim time dati poticaj u vidu visine plaće koju zaslužuju“, objasnio je Posavec međimursku strategiju, pobrojao investicije koje su ostvarene u samo nekoliko godina te tamošnjim investitorima i ulagačima prezentirao kvalitetu finalnog proizvoda iz Međimurja koji, prema njegovim riječima, može naći svoje mjesto na domaćem i na međunarodnom tržištu.
Programski savjet, Organizacijski odbor i organizatori projekta smatraju da najveću vrijednost imaju one nagrade i priznanja koje poduzetnici dodijele poduzetnicima, u ovom slučaju dočekalo nas je nešto novo, kada pohvale svoju samoupravu. Procjenjuje se da na tržištu ideja, rada, stvaralaštva i poduzetničkih rezultata, sami poduzetnici najbolje znaju, tko je među njima poseban, tko postiže iznadprosječne rezultate i tko daje najveći doprinos u kontinuitetu“, objasnili su organizatori, a potvrdio Bahrija Umihanić, član Međunarodnog komiteta za dodjelu nagrada „Stvaratelji za stoljeća“, objasnivši kako su svi laureati pravi heroji, zbog toga jer rade neumorno i čine ponos svojom okolini i zajednici.
I Međimurci imaju svoje predstavnike na Svjetskom kongresu poduzetnika
„I opet pored svega toga, kada smo svjesni da je vaš značaj tako velik, još uvijek vam se ne odaje priznanje koje bi trebalo. Iskreno se nadam da će ovo priznanje koje ste dobili ovdje, koje su dali vaši poduzetnici i ljudi koje se bave poduzetništvom na najbolji mogući način objasniti da puno činite za naše društvo“, dodao je te s ponosom istaknuo kako svakog laureata očekuje i na Svjetskom kongresu poduzetnika čiji će domaćin biti Zagreb, od 24. do 28. listopada. „Prilika je to baš kao i ova danas, gdje imate mogućnost razgovarati, susresti se s poduzetnicima iz ovog dijela jugoistočne Europe, razmijeniti mišljenja i iskustva, ali i poslužiti kao primjer dobre prakse drugima, što u konačnici može rezultirati konkretnom suradnjom“, naglasio je Posavec sudjelujući na zajedničkoj sjednici programsko-organizacijskih tijela Svjetskog kongresa poduzetnika, pritom objasnivši kako će i Međimurska županija sigurno naći svoje mjesto na kongresu u čijoj će organizaciji i sudjelovati.
„Već smo odradili niz dijaloga i sastanaka s poduzetnicima regije i investitorima iz zemalja jugoistočne Europe, što će bez sumnje biti korisno u sklapanju suradnje u budućnosti, ali i dobra podloga za listopad i kongres gdje će se okupiti najbolji primjeri poduzetništva i pravi „Stvaratelji za stoljeća“ koji možda ove godine nisu ušli u konkurenciju“, objasnio je Posavec i pozvao sve da se i osobno uvjere u potencijale Međimurja. „Mi smo već prije nekoliko godina shvatili da izvršna politika može utjecati na razvoj poduzetništva, na stvaranje jednog novog boljeg, boljeg i drugačijeg poduzetničkog okruženja. Iako se zakoni donose na nacionalnoj razini, regionalna politika je ta koja ima mogućnost iskorištavanja određenih mehanizama da poboljša investicijsku klimu. Pristupamo gospodarstvu na način da je država toliko jaka koliko su jake njene regije“, zaključio je međimurski župan te zahvalio svakom poduzetniku koji je zaslužan što je ime Međimurja ovim summitom i nagradom promovirano diljem Europe.  
 
[ngg_images source="galleries" container_ids="913" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content