-2.2 °C
1026.0 hPa
85 %

Učenici OŠ Belica i PŠ Gardinovec posjetili Međimursku županiju

Datum objave: 14. ožujka 2017.

U okviru terenske nastave po Međimurju učenici 3. razreda Osnovne škole Belica i Područne škole Gardinovec posjetili su Međimursku županiju. Sama ideja  terenske nastave u kojoj sudjeluje 31 učenik je upoznati instituciju Županije, kao glavnog upravnog i političkog središta najsjevernije hrvatske županije.
Samim time u Velikoj vijećnici, u pratnji učiteljice Štefanije Mihalic, učitelja Dražen Čavleka, asistentice Andreje Zvonarek i pripravnice Sabine Rendić, učenike su dočekali zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i dr. sc. Blaženka Novak, prof. voditeljica Odsjeka za obrazovanje, kulturu i sport. „Koliko stanovnika ima Međimurje, koliko je glavnih gradova u Međimurju, čemu služi Velika vijećnica, što sve župan Matija Posavec radi, koliko godina ima župan  …“ – bila su samo neka od pitanja radoznalih malih školaraca. „Velik broj zanimljivih pitanja i dječja radoznalost, temelj su sadašnjosti, ali i budućnosti“, rekla je zamjenica te pohvalila pripremljenost učenika i njihovo znanje. Posjet je organiziran i osmišljen u sklopu programa Priroda i društvo, odnosno Naš zavičaj i moja Županija.
Na samom kraju zamjenica i voditeljica Odsjeka pozvale su učenike da uskoro dođu u novi posjet,  nevezano uz plan i program njihovog predmeta.
[ngg_images source="galleries" container_ids="911" override_thumbnail_settings="1" thumbnail_width="120" thumbnail_height="90" thumbnail_crop="1" images_per_page="100" number_of_columns="0" ajax_pagination="0" show_all_in_lightbox="0" use_imagebrowser_effect="0" show_slideshow_link="0" slideshow_link_text="[Prikaz slika]" order_by="imagedate" order_direction="DESC" returns="included" maximum_entity_count="500" display_type="photocrati-nextgen_basic_thumbnails"]

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content