Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurska županija raspisala Javni poziv za dodjelu potpora poljoprivrednicima

Datum objave: 8. ožujka 2017.

Međimurska županija sustavno radi na razvoju i napretku poljoprivrede, te je potpora i pomoć poljoprivrednim proizvođačima na našem području. Sukladno tome, krajem 2016. donesen je Program potpora poljoprivredi Međimurske županije za razdoblje 2017. - 2020., koji je sukladno zakonskim odredbama dobio pozitivno mišljenje Ministarstva poljoprivrede. U ovom trenutku raspisan je Javni poziv za dodjelu potpora malih vrijednosti u poljoprivredi u 2017. godini koji sadrži 5 mjera i to: edukacija i stručno osposobljavanje (Mjera 1), podizanje i obnova trajnih nasada (Mjera 2), nabava i postavljanje sustava za zaštitu od tuče (Mjera 3), sudjelovanje u sajmovima i izložbama te programi kvalitete (Mjera 4), stvaranje robnih marki i zaštita međimurskih poljoprivrednih proizvoda (Mjera 5). Sredstava osigurana u Proračunu Međimurske županije, u ukupnom iznosu od 650.000,00 kuna, namijenjena su za poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstva, udruge poljoprivrednih proizvođača, udruge koje se bave razvojem ruralnog područja i očuvanja vrijednosti sela, poduzetnike i ustanove, koji  u trenutku objave Javnog poziva imaju sjedište, odnosno čije se prebivalište i proizvodnja/djelatnost odvija na području Međimurske županije i koji nemaju nepodmirenih dugovanja prema županiji. Zahtjevi za korištenje potpora male vrijednosti podnose se na posebnom obrascu za svaku pojedinu mjeru, a isti se mogu dobiti u Upravnom odjelu za gospodarske djelatnosti, Odsjek za poljoprivredu i turizam ili na Internet stranicama Međimurske županije. Važno je istaknuti da jedan korisnik može podnijeti prijedlog za potporu po više mjera iz Poziva pod uvjetom da njihov maksimalni iznos ne prelazi 20.000,00 kuna. Zahtjevi za dodjelu potpora, s potpunom dokumentacijom, dostavljaju se u zatvorenoj omotnici, s naznakom „Javni poziv – poljoprivreda MJERA_“ na adresu:  Međimurska županija, Upravni odjel za gospodarske djelatnosti, Odsjek za poljoprivredu i turizam, Ruđera Boškovića 2, Čakovec.  Javni poziv otvoren je do iskorištenja osiguranih sredstva, odnosno najkasnije do – za Mjeru 1 i Mjeru 2 do 30. studenog 2017., Mjeru 3 – proljetna sadnja do 30. lipnja 2017., a za jesensku sadnju od 1. srpnja do 30. studenog, Mjeru 4 i Mjeru 5 do 30. rujna 2017.
Detaljnije informacije na linku: https://medjimurska-zupanija.hr/2017/03/01/javni-poziv-za-dodjelu-potpora-male-vrijednosti-u-poljoprivredi-medimurske-zupanije-u-2017-godini/
 
 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content