-1.3 °C
1026.0 hPa
86 %

Međimurska županija raspisala Javni poziv za dodjelu potpora poljoprivrednicima

Datum objave: 8. ožujka 2017.

Međimurska županija sustavno radi na razvoju i napretku poljoprivrede, te je potpora i pomoć poljoprivrednim proizvođačima na našem području. Sukladno tome, krajem 2016. donesen je Program potpora poljoprivredi Međimurske županije za razdoblje 2017. - 2020., koji je sukladno zakonskim odredbama dobio pozitivno mišljenje Ministarstva poljoprivrede. U ovom trenutku raspisan je Javni poziv za dodjelu potpora malih vrijednosti u poljoprivredi u 2017. godini koji sadrži 5 mjera i to: edukacija i stručno osposobljavanje (Mjera 1), podizanje i obnova trajnih nasada (Mjera 2), nabava i postavljanje sustava za zaštitu od tuče (Mjera 3), sudjelovanje u sajmovima i izložbama te programi kvalitete (Mjera 4), stvaranje robnih marki i zaštita međimurskih poljoprivrednih proizvoda (Mjera 5). Sredstava osigurana u Proračunu Međimurske županije, u ukupnom iznosu od 650.000,00 kuna, namijenjena su za poljoprivredna gospodarstva upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstva, udruge poljoprivrednih proizvođača, udruge koje se bave razvojem ruralnog područja i očuvanja vrijednosti sela, poduzetnike i ustanove, koji  u trenutku objave Javnog poziva imaju sjedište, odnosno čije se prebivalište i proizvodnja/djelatnost odvija na području Međimurske županije i koji nemaju nepodmirenih dugovanja prema županiji. Zahtjevi za korištenje potpora male vrijednosti podnose se na posebnom obrascu za svaku pojedinu mjeru, a isti se mogu dobiti u Upravnom odjelu za gospodarske djelatnosti, Odsjek za poljoprivredu i turizam ili na Internet stranicama Međimurske županije. Važno je istaknuti da jedan korisnik može podnijeti prijedlog za potporu po više mjera iz Poziva pod uvjetom da njihov maksimalni iznos ne prelazi 20.000,00 kuna. Zahtjevi za dodjelu potpora, s potpunom dokumentacijom, dostavljaju se u zatvorenoj omotnici, s naznakom „Javni poziv – poljoprivreda MJERA_“ na adresu:  Međimurska županija, Upravni odjel za gospodarske djelatnosti, Odsjek za poljoprivredu i turizam, Ruđera Boškovića 2, Čakovec.  Javni poziv otvoren je do iskorištenja osiguranih sredstva, odnosno najkasnije do – za Mjeru 1 i Mjeru 2 do 30. studenog 2017., Mjeru 3 – proljetna sadnja do 30. lipnja 2017., a za jesensku sadnju od 1. srpnja do 30. studenog, Mjeru 4 i Mjeru 5 do 30. rujna 2017.
Detaljnije informacije na linku: https://medjimurska-zupanija.hr/2017/03/01/javni-poziv-za-dodjelu-potpora-male-vrijednosti-u-poljoprivredi-medimurske-zupanije-u-2017-godini/
 
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content