Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Podrška obrazovanju odraslih polaznika uključivanjem u prioritetne programe obrazovanja, usmjerene unapređenju vještina i kompetencija polaznika u svrhu povećanja zapošljivosti

Datum objave: 6. ožujka 2017.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je poziv "Podrška obrazovanju odraslih polaznika uključivanjem u prioritetne programe obrazovanja, usmjerene unapređenju vještina i kompetencija polaznika u svrhu povećanja zapošljivosti" koji je usmjeren je na identificirani problem niske zastupljenosti odraslih osoba u programima obrazovanja odraslih, koja vodi pomanjkanju kvalifikacija potrebnih na tržištu rada. U okviru prioritetnih sektorskih područja Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali (turizam i ugostiteljstvo, poljoprivreda, strojarstvo, elektrotehnika, informacijska tehnologija i zdravstvo) u odabranim programima podržat će se unaprjeđenje vještina odraslih polaznika za sljedeće ciljne skupine:

- odrasle osobe bez završenog osnovnog obrazovanja,
- odrasle osobe s nižim razinama kvalifikacija,
- odrasle osobe u dobi između 15-34 godine bez kvalifikacija (samo sa završenom osnovnom razinom obrazovanja),
- dugotrajno nezaposlene osobe starije od 34 godine.

Opći cilj
Povećanje uključivanja odraslih osoba u obrazovanje za zapošljavanje
Specifični cilj

Omogućiti stjecanje prve kvalifikacije i/ili stjecanje više razine kvalifikacije te prekvalifikacije kako bi se povećala razina znanja, vještina i kompetencija odraslih osoba i njihova konkurentnost na tržištu rada.

Prihvatljivi prijavitelji
Ustanove za obrazovanje odraslih
Ukupni iznos Poziva: 30.039.000,00 HRK
Minimalni iznos potpore: 500.000,00 HRK
Maksimalni iznos potpore: 1 500.000,00 HRK

Rok prijave je 12. svibnja 2017.

Više informacija: strukturnifondovi.hr

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content