Održavanje konferencije "Gospodarstvo u fokusu"

Datum objave: 16. veljače 2017.

Što županije nude, a što investitori očekuju, kako poboljšati investicijsku klimu u regionalnoj samoupravi te kako surađivati sa stranim ulagačima doznajte na konferenciji ''Gospodarstvo u fokusu'' s glavnom temom ''Županije nositelji regionalnog razvoja'' koju Hrvatska zajednica županija u suradnji sa poslovnim tjednikom Lider organizira u petak03. ožujka 2017. godine, u hotelu International u Zagrebu.
Pokrovitelji konferencije su Predsjednik Hrvatskog sabora Božo Petrov i Ministarstvo vanjskih i europskih poslova.
Konferencija bi trebala pokazati sve poznate i manje poznate mogućnosti gospodarskog napretka u županijama. Cilj nam je potaknuti da svi dionici – uprave, gospodarstvenici, krovne institucije, predstavnici stranih veleposlanstava i stranih ulagača – surađuju i uspostavljaju nove modele partnerstva.
Na konferenciji će sudjelovati:

• Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije i predsjednik Hrvatske zajednice županija
  • Matija Posavec, župan Međimurske županije
  • Stjepan Kožić, župan Zagrebačke županije
  • Sonja Holocher-Ertl , direktorica Austrijskog ureda za vanjsku trgovinu
  • Sanja Bošnjak, obnašateljica dužnosti župana Virovitičko-podravske županije
  • Željko Kolar, župan Krapinsko-zagorske županije
  • Zlatko Komadina, župan Primorsko-goranske županije
  • Valter Flego, župan Istarske županije
  • Nj. E. Branko Baričević, veleposlanik EU komisije u RH
  • Gordana Deranja, predsjednica Hrvatske udruge poslodavaca
  • Bojan Režonja, direktor Proizvodnje PG d.o.o.