Međimurje Europska regija sporta za 2022.
3.9 °C
1016.0 hPa
56 %

Najtrofejniji hrvatski paraolimpijac u Međimurju o svojoj tajni uspjeha

Datum objave: 19. siječnja 2017.

U kongresnoj dvorani LifeClass Termi Sveti Martin najtrofejniji hrvatski paraolimpijac Mihovil Španja održao je motivacijski govor. Višestrukog nositelja zlatnih, srebrnih i brončanih odličja te nekoliko svjetskih i europskih rekorda, svojim su dolaskom podržali zamjenik župana Međimurske županije Zoran Vidović, načelnik Općine Sveti Martin na Muri Franjo Makovec, direktor Termi Branimir Blajić, ravnateljice Županijske uprave za ceste i Centra dr. Rudolf Steiner Ljerka Cividini i Dijana Posavec, dekanica Međimurskog veleučilišta Čakovec Nevenka Breslauer te brojni uspješni poduzetnici našeg područja i inozemstva. Gostovanje mladog Dubrovčanina u Međimurju, koji se nakon 15 godina uspješnog bavljenja sportom odlučio posvetiti karijeri i obiteljskom životu, organizirano je kako bi vlastitim primjerom motivirao ljude i prenio strast i radnu etiku koju je imao u bazenu, u poslovno okruženje.
Teško se nakon jednog vrlo uspješnog sportskog perioda u životu vratiti u civilno društvo, u „normalan“ svijet. Osjećao sam se pomalo izgubljeno, dok nisam našao snagu i motiv kako biti dobar u nekom novom segmentu. Ne moram biti najbolji u onome što radim, ali učinit ću sve predradnje i potrebne mjere da budem zadovoljan i dobar u ovom poduzetničkom okruženju, čiji sam sada dio. Tvrdoglav sam i uporan, red, rad i disciplina bili su temelji u natjecateljskom djelu mog života, a sada su baza ovog poslovnog. Ne uspijevaju najbolji, već oni spremni na prilagodbu za nove izazove i novo vrijeme, za nova vrata ne vrijede stari ključevi“, zaključio je Španja.
Ovog motivatora krasi i impresivan životopis, u kojem su uz one vrhunske sportske rezultate i oni obrazovni, naime magistrirao je Odnose s javnosti na Sveučilištu u Dubrovniku, stručno se usavršavao na Međunarodnom paraolimpijskom odboru te osnovao vlastiti brend MihoWill u suradnji s tvrtkom Overtime, specijaliziranom za digitalni marketing u sportu. „Iskreno se nadam kako svojim iskustvom, znanjem i uspjesima koje stoje iza mene mogu pomoći da se bolje nosite s izazovima koji vam stoje na putu. Obrazovanje je vaš ključni saveznik u svemu“, istaknuo je Mihovil Španja. Također ovom su prilikom prikazani dijelovi dokumentarnog filma „Skrivena strana medalja“ redateljice Antonie Dubravke Carneud, o sportskoj karijeri i životnoj priči Mihovila Španje. Isti progovara o važnim pitanjima kao što je obrazovanje vrhunskih sportaša, životu nakon sportske karijere, izjednačavanju prava sportaša s invaliditetom i ostalih kao i o obitelji, strahovima te vrijednostima u koje vjeruje.
 

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za utorak, 18. siječnja 2022.
POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content