Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Rođenje Tijane Radiković obilježilo prvi dan 2017. godine

Datum objave: 2. siječnja 2017.

I ovo novogodišnje jutro, sada već tradicionalno, za čelnike Međimurske županije započelo je posjetom ustanovama koje su bile zadužene za javni red i sigurnost naših građana, a među njima je bilo i rodilište Županijske bolnice Čakovec. Tako je 2 sata prije dolaska županijskog vodstva, kojeg je predvodio župan Matija Posavec te predsjednik Skupštine Međimurske županije Mladen Novak, na svijet došla prva beba rođena u Međimurju u 2017. godini, mala Tijana Radiković. Roditelji Tamara i Mario iz Frkanovca nisu krili zadovoljstvo posjetom, ali i činjenicom kako je porod prošao u savršenom redu pa je Tijana, 52 cm duga i teška 4050 grama, zadovoljno spavala pokraj svoje majke. “Sada po prvi put poučen osobnim iskustvom mogu reći da znam kako je u ovakvim trenutcima, ali i što znači da porod prođe u najboljem redu kako je to bio slučaj s našom Tijanom.“ – rekao je Posavec te ponosnim roditeljima čestitao i zaželio zdravlja i sreće u Novoj godini. “Djevojčica se rodila u 06:43 minute, a porod je prošao u najboljem redu bez ikakvih komplikacija. Posebno mi je drago što se prvo rodila djevojčica jer se inače u našoj bolnici rodi 7% više dječaka u prosječno 1100 poroda koja se odvijaju tijekom godine.“ – istaknula je dežurna doktorica Lidija Berkopić Cesar koja je zajedno sa svojim timom primaljama Marijom Zvornik i Milicom Grašić i porodila Tijanu. U darivanju prvorođene bebe tradicionalno se priključilo i vodstvo same bolnice ovaj put predvođeno ravnateljem Robertom Grudićem koji je roditeljima zaželio zdravlja i sreće te skori odlazak kući u Frkanovec. “Ne možemo predvidjeti, ali se nadamo da će nakon ovako brzog i urednog poroda izostati i one sitne komplikacije koje se znaju pojaviti neposredno nakon.“ – zaključio je Grudić
Nikad mirniji doček Nove godine
A jednako kako je u Županijskoj bolnici Čakovec sve bilo u savršenom redu, tako je u prostorijama Policijske uprave međimurske njen načelnik Krunoslav Gosarić izvijestio županijske čelnike kako je cjelokupna noć prošla u savršenom redu i uz samo jednu lakšu prometnu nesreću. “Ugođaj je bio pravi slavljenički bez ijednog incidenta. Danima smo prije upoznavali građanstvo kako se ponašati tijekom ne samo novogodišnje noći nego i tijekom ovih blagdanskih dana. Nije bilo pretjerane uporabe pirotehničkih sredstava, nije bilo nikakvog ozljeđivanja jedino što smo imali je jedna manja prometna nesreća.“ – izjavio je Gosarić. Župan Posavec je istaknuo kako mora biti zadovoljan, s obzirom na ova turbulentna vremena, da se u Međimurju odvijao jedan od najmirnijih dočeka Nove godine ikad. “Treba zahvaliti svim Međimurkama i Međimurcima na svijesti da čuvaju svoje i tuđe te se brinu o javnom redu i miru. Nikako ne smijemo zaboraviti i vrijedne djelatnike Policijske uprave koji svojim preventivnim djelovanjem te pravovremenim akcijama čuvaju sigurnost naših građana.“ – rekao je Posavec.
Prvog dana 2017. godine, Župan i Predsjednik skupštine su posjetili i Područni ured za zaštitu i spašavanje te Centar 112 gdje ih je dočekao pročelnik Ladislav Soke koji je podnio izvješće o stanju u Međimurju. Kako je istaknuo, protekla noć nije bila posebna s obzirom na primljenih 140 poziva na jedinstveni europski broj za hitne službe 112 od kojih je 41 bio namjenski koji su kao takvi bili proslijeđeni žurnim službama u Međimurskoj županiji. Centar 112 osim što je jedinstveni komunikacijski centar za sve vrste hitnih situacija, nadzire i stanje na dvjema hidroelektranama s pripadajućom infrastrukturom i akumulacijskim jezerima, cijelim područjem toka rijeka Drave i Mure te potoka Trnave kao i autoceste, državne ceste te željezničke pruge. “No i tamo je situacija bila mirna i stabilna.“ – izjavio je Soke. “Sve što smo danas čuli i vidjeli posebno raduje, kako sa sigurnosnog aspekta PU međimurske te Centra 112 tako i vijesti koje smo čuli u bolnici. Naime, nakon rođenja Tijane u pripremi su danas još 3 poroda tako da možemo zaključiti kako smo u Novu godinu zakoračili na način koji bi svatko poželio.“ – zaključio je Mladen Novak.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content