Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Natječaj "Potpora mladim poljoprivrednicima"

Datum objave: 23. prosinca 2016.
Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je natječaj za potpore mladim poljoprivrednicima. Cilj potpore je pomoći mladim poljoprivrednicima koji su se odlučili postati nositelji/odgovorne osobe poljoprivrednih gospodarstva u daljnjem održivom razvoju poljoprivrednog gospodarstva.
Prihvatljivi prijavitelji:
 • mladi poljoprivrednici koji u trenutku podnošenja zahtjeva za potporu imaju navršenih 18 godina, a manje od navršenih 41 godinu i koji podnose poslovni plan za poljoprivredno gospodarstvo ekonomske veličine od 8.000 do 49.999 eura.

Mladi poljoprivrednik može biti nositelj/ odgovorna osoba u:

 • obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu,
 • obrtu registriranom za obavljanje poljoprivredne djelatnosti,
 • trgovačkom društvu registriranom za obavljanje poljoprivredne djelatnosti (isključujući trgovačka društva čiji su osnivači i vlasnici javnopravna tijela) u kojem je mladi poljoprivrednik direktor i većinski vlasnik trgovačkog društva u trenutku podnošenja zahtjeva za potporu i dalje u periodu od najmanje pet godina od konačne isplate potpore.
Prihvatljive aktivnosti: 
 • kupnja domaćih životinja, jednogodišnjeg i višegodišnjeg bilja, sjemena i sadnog materijala;
 • kupnja, građenje i/ili opremanje zatvorenih/zaštićenih prostora i objekata te ostalih gospodarskih objekata uključujući vanjsku i unutarnju infrastrukturu u sklopu poljoprivrednog gospodarstva u svrhu obavljanja poljoprivredne proizvodnje i/ili prerade proizvoda iz Dodatka I Ugovora o EU osim proizvoda ribarstva;
 • podizanje novih i/ili restrukturiranje postojećih višegodišnjih nasada;
 • uređenje i poboljšanje kvalitete poljoprivrednog zemljišta u svrhu poljoprivredne proizvodnje;
 • građenje i/ili opremanje objekata za prodaju i prezentaciju vlastitih poljoprivrednih proizvoda uključujući i troškove promocije vlastitih poljoprivrednih proizvoda;
 • kupnju ili zakup poljoprivrednog zemljišta;
  kupnju poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme.
Stopa sufinanciranja i iznos potpore: 
 • najviše 50.000,00 eura po korisniku
 • potpora iznosi 100%

Rok za prijavu 24. 2. 2016.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content