Međimurje Europska regija sporta za 2022.
0.4 °C
1026.0 hPa
56 %

Posljednjeg dana svog boravka na sjeveru Hrvatske, Predsjednica okuplja predstavnike Diplomatskog zbora

Datum objave: 16. prosinca 2016.

Predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović kao posljednju ovogodišnju destinaciju izmještanja svog ureda iz Zagreba odabrala je Međimursku županiju u kojoj boravi od 15. do 17. prosinca.
Nakon što je u prva dva dana obišla gotovo sve krajeve Međimurja i susrela se s brojnim udrugama, poduzetnicima i građanima, Predsjednica će svog posljednjeg dana u Međimurju okupiti članove Diplomatskog zbora. Tom će se prilikom u Termama LifeClass Sveti Martin u 11:00 sati 50-ak akreditiranih Veleposlanika u Republici Hrvatskoj susresti s gospodarstvenicima Varaždinske i Međimurske županije s ciljem što vjerodostojnijeg predstavljanja gospodarskog potencijala cijele regije. S međimurske strane će se tako predstaviti 25 - ero izvozno orijentiranih gospodarstvenika, a cjelokupni događaj odvijat će se u organizaciji Hrvatske gospodarske komore.
U 12:30 očekuje se dolazak Predsjednice u kuriju „Terbotz“ u Železnoj gori gdje će joj njeni domaćini župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik Općine Štrigova Stanislav Rebernik i vlasnik kurije Branimir Jakopić predstaviti povijest tog kraja, uz nezaobilaznu degustaciju najbolje međimurske vinske kapljice. Obilazak po bajkovitim međimurskim bregima nastavit će se posjetom jednog od najstarijih vinskih podruma u Međimurju, kod OPG-a Lovrec u Svetom Urbanu od 14:30 sati.
Svoj boravak na sjeveru Hrvatske Predsjednica će završiti u varaždinskom HNK gdje će se od 17:30 održati prigodni koncert za uzvanike u organizaciji Varaždinske i Međimurske županije, dok će se na istom mjestu od 18:00 sati održati svečani božićni prijam za predstavnike Diplomatskog zbora, što je ujedno prvi put od hrvatske samostalnosti da će se ova svečanost održati izvan Zagreba.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content