Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ministar Vlaho Orepić u posjeti Gradu Mursko Središće i Međimurskoj županiji

Datum objave: 4. prosinca 2016.

Želim imati konstantan doticaj s terenom, sa svim sredinama, pa i onim najmanjim jer stvarni problemi se upravo tamo žive svakim danom.“ – posebno je u svojem obraćanju prilikom posjete Međimurskoj županiji i Gradu Mursko Središće istaknuo ministar unutarnjih poslova Vlaho Orepić svojim domaćinima gradonačelniku Draženu Srpaku,  županu Matiji Posavcu te načelniku PU međimurske Krunoslavu Gosariću. Time je jasno pokazao kako je u Međimurje došao prvenstveno s ciljem da se iznađu rješenja za mnogobrojne poteškoće s kojima se suočavaju građani našeg najsjevernijeg grada, ali i žitelji Međimurja.
Država se mora uhvatiti u koštac s problemom zaobilaznice Murskog Središća
Neposredno prije otvaranja projekta ukupno vrijednog 1,24 milijuna kuna, 800 metara duge rekonstruirane prometnice u Ulici Antuna Mihanovića, a financiranog sredstvima Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa, u gradskoj vijećnici je održan radni sastanak na kojem su izneseni mnogi projekti kojim će se svakako poboljšati kvaliteta života svakog žitelja Međimurja, s posebnim naglaskom na projekt izgradnje zaobilaznice Murskog Središća koji je postao jedan od županijskih prioriteta. “Još smo prošle godine poslali dopis, točnije zahtjev prema Ministarstvu prometa, ali i Hrvatskim cestama, te ponudili brzu mjeru, rješenje kojim će se olakšati život ljudima u Murskom Središću do izgradnje zaobilaznice, a to je zabrana tranzita. Konačna, prava mjera je izgradnja brze ceste Čakovec – Mursko Središće sa zaobilaznicom grada te novim mostom preko Mure prema Sloveniji.“ – zaključio je gradonačelnik Srpak. Orepić je napomenuo kako se novci građana koji su javno dobro ugrađuju u novo javno dobro, a to je jedan siguran i kvalitetan put kako treba koristiti zajednička sredstva. “U malim sredinama, iz kakve i ja dolazim, to posebno dolazi do izražaja jer tu ljudi imaju bolji refleks za rješavanje životnih problema nego u onim većima.“ - naglasio je Orepić dodavši kako upravo na terenu ljudi uglavnom imaju jednostavna, efikasna i brza rješenja. Ministar je zaključio kako se država mora uhvatiti u koštac s tim problemom i vjeruje da će doći do realizacije tog projekta u skoro vrijeme.
Župan Posavec je istaknuo kako je ponosan na suradnju s Policijskom upravom koja nije samo orijentirana na represiju nego puno više na prevenciju. Posavec je ministra upoznao sa svime što je do sada napravljeno posebice kada je riječ o zaobilaznici Murskog Središća, ali i još nekih projekata poput izgradnje nužnih zaobilaznica na području Međimurja, sanaciji tzv. prometnih crnih točki kao i s projektima vezanim uz sigurnost i prometnice Grada Čakovca. Župan je napomenuo kako se na glavnoj prometnici koja danas povezuje Čakovec i Varaždin broji dnevno preko 16.000 vozila, što premašuje limit čak i za isplativost gradnje autoceste. Posavec se dotaknuo i problema krađa, posebice u poljima, ali i po kućanstvima te preventivnog, ali i bolje represijskog djelovanja kada je u pitanju iznalaženje počinitelja. “Potrebno je postaviti jasnu granicu i nje se držati, a ako je, da bi tome bilo tako, nužno osigurati dodatne policajce ili interventne grupe, ja Vas molim da iznađemo način, model kako da i do toga dođemo, samo da žiteljima Međimurja osiguramo još bolju sigurnost i mirniji san.“ – zaključio je Posavec.
Sredstvima programa Nacionalne sigurnosti cestovnog prometa rekonstruirana ulica Antuna Mihanovića
Nakon sastanka ministar je u pratnji svojih domaćina otvorio potpuno  rekonstruiranu ulicu Antuna Mihanovića, čime je jedna, kako je rekao gradonačelnik Srpak, neugledna i nesigurna ulica postala jedna od najuređenijih prometnica grada. Tom je prilikom Orepić podsjetio je kako je MUP kroz program Nacionalne sigurnosti cestovnog prometa rekonstruirao 34 opasna mjesta na državnim, županijskim i lokalnim prometnicama od čega čak 5 u Međimurskoj županiji. Govoreći o tome napomenuo je kako to ne čudi jer je Međimurje najgušće naseljena hrvatska županija i prometno najpovezanija s Europom te kako je kroz 10 međimurskih graničnih prijelaza s dvije zemlje Europske unije samo ove godine prošlo 8,5 milijuna putnika. “Upravo u Međimurju, odnosno najsjevernijem hrvatskom gradu Murskom Središću putnici usvajaju prve dojmove o našoj zemlji i zato ovaj grad mora imati ovakvu infrastrukturu.“ – rekao je Orepić te dodao kako ceste u gradu uz Muru moraju doprinijeti boljoj percepciji cijele Republike Hrvatske.

 

Djeca iz Međimurja učit će u Newtonovim sobama u Centru LORI, zahvaljujući sporazumu Međimurske županije i Ludbrega
Stotinu darovitih informatičara i IT stručnjaka u Međimurju  okupila Zimska škola informatike
Danas je rođendan Muzeja Međimurja Čakovec, čuvara kulturno-povijesnog blaga našega kraja
Međimurska županija podržava daljnje aktivnosti Centra za pomoć u kući, osnažujući podršku starijim i nemoćnim sugrađanima
Župan Matija Posavec čestitao europskom viceprvaku i najboljem junioru svijeta Svenu Strahiji
Objavljen poziv za turističke manifestacije i dodijeljeni certifikati za postignuća u održivom turizmu
RJEŠENJE o potrebi postupka prethodne ocjene prihvatljivnosti zahvata za ekološku mrežu - Pošumljavanje Donja Dubrava
Javni poziv za podnošenje zahtjeva za dodjelu dara u naravi u obliku poklon bona hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata s područja MŽ
JAVNI NATJEČAJ za sufinanciranje programa i projekata udruga u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024.
Međimurska županija objavila Javni natječaj za su/financiranje programa i projekata udruga koji su od interesa za Međimursku županiju u području zaštite prava potrošača, zdravstvene i socijalne zaštite, brige o djeci i mladima te ljudskih prava, demokratizacije i razvoja civilnog društva u 2024. godini
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content