Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.2 °C
1033.0 hPa
58 %

Međunarodna vojna delegacija posjetila Međimurje

Datum objave: 1. prosinca 2016.

Kako bi se bolje upoznali s gospodarskim, vojnim i povijesnim potencijalima i karakteristikama sjeverozapadne Hrvatske pripadnici 19. generacije ratne škole „Ban Josip Jelačić“ Hrvatskog vojnog učilišta „dr. Franjo Tuđman“ su posjetili Međimurje. Tako je dvadesetak pripadnika Ratne škole s načelnikom škole brigadirom Krešimirom Trstenjakom, kao i visokim časnicima obrambenog sustava Republike Hrvatske, ali i Makedonije te Bosne i Hercegovine zajedno sa svojim domaćinima zamjenikom župana Zoranom Vidovićem, Stjepanom Horvatom, Slavkom Markačem i Draženom Tkalecom ispred Udruge dragovoljaca i veterana domovinskog rata RH Podružnica Međimurske županije, te Josipom Polanecom ispred Aero kluba Međimurje obišlo Stari grad Zrinski u Čakovcu, ali i mjesta od posebnog značaja za naše branitelje.
8000 Međimuraca sudjelovalo je u Domovinskom ratu
„Dugogodišnja i bogata povijest Međimurja ove godine obilježava 450 godina Sigetske bitke, te je 2016. godina Nikole Šubića Zrinskog. Izrazito smo ponosni na činjenicu kako je  velik broj Međimuraca aktivno sudjelovao u mnogim ratnim operacijama na raznim bojištima diljem Lijepe naše. Malo ljudi zna kako je čak njih 8000 ratovalo dok je njih 78, na žalost, izgubilo svoje živote. Naša je dužnost brinuti se da se ti heroji nikada ne zaborave, a svakim paljenjem svijeća radimo upravo to, čuvamo ih od zaborava.“ – istaknuo je Vidović te naglasio kako je ponosan i sretan jer je tako visoka vojna delegacija svojim dolaskom dala priznanje braniteljima, svim ljudima te Međimurju u cijelosti. “Želim Vam ugodan boravak u našoj Županiji te se nadam još boljoj i intenzivnijoj budućoj suradnji.“ – zaključio je zamjenik župana.
Tijekom posjeta, pripadnici ratne škole posjetili su Muzej Međimurja gdje ih je s našom poviješću kao i doprinosom svih Međimuraca u Domovinskom ratu ukratko upoznala kustosica muzeja  Ana Šestak, nakon čega su razgledali stalni postav izložbe „Međimurje u Domovinskom ratu“. Delegacija se potom kod Spomen zida poginulim i nestalim hrvatskim branitelja u Domovinskom ratu poklonila njihovoj žrtvi i zapalila svijeće, dok su na aerodromu u Pribislavcu razgledali spomenik trofejnog zrakoplova MIG-21, gdje ih je Slavko Markač upoznao s počecima stvaranja HRZ i PZO 1991. godine i aktivnostima u početku nazvane Zrakoplovne grupe koja je potom prerasla u Prvu eskadrile lake avijacije višestruke namjene.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content