1.6 °C
1024.0 hPa
81 %

Općina Sveti Martin na Muri na Martinje svečanom sjednicom proslavila svoj dan

Datum objave: 12. studenoga 2016.

Svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Sveti Martin na Muri, održana je ove godine u kongresnoj dvorani LifeClass Termi Sveti Martin. Svečanost je iskorištena kao prilika da se napravi kratki rezime u radu Općinskih tijela, analizira evidentni pomak u tamošnjem gospodarstvu, ali i uvidi smjer daljnjeg razvoja. Sjednici su prisustvovali župan Međimurske županije Matija Posavec, predsjednik županijske Skupštine Mladen Novak, gradonačelnik Grada Mursko Središće Dražen Srpak, načelnice i načelnici  međimurskih općina, bivši župani Međimurske županije Marijan Ramuščak, Branko Levačić i Josip Posavec, župnik župe Sveti Martin na Muri vlč. Ivan Herceg, predstavnici Turističke zajednice Općine Sveti Martin na Muri i Međimurske županije, direktor Termi Branimir Blajić, Đanino Kutnjak predstavnik Hrvatskog društva Pomurje Lendava, predstavnici gospodarstva i poduzetništva na području općine, te predstavnici javnih poduzeća. „Kako naša kalendarska godina traje od proslave  Martinja do Martinja, prigoda je u ovom trenutku spomenuti dosadašnje aktivnosti Općine te predstaviti buduće planove. Sumiramo protekle 4 godine rada najmlađeg Općinskog vijeća u povijesti Općine, koje je do današnjeg dana održalo 30 sjednica s više od 350 točaka dnevnog reda. Iste su pritom pokrenule i realizirale nove infrastrukturne, kulturne, obrazovne, turističke i mnoge druge planove“, u svom je govoru predsjednik Općinskog vijeća Dražen Crnčec. Franjo Makovec, načelnik Općine pak je u svom govoru napomenuo kako Općina ima kontinuiranu tendenciju rasta zapošljavanja i otvaranja novih gospodarskih objekata, te neminovan rast noćenja, danas s više od 30 tisuća noćenja godišnje.
„Općina Sveti Martin na Muri je općina s dušom,  ali općina s dušom ne može biti ako ljudi koji u njoj žive i rade ne rade sa zadovoljstvom i  srećom. Kada sve parametre gospodarstva, turizma, nagrada i svega onoga što je napravljeno i svega što se tek može realizirati svedemo u kontekst Općine Sveti Martin na Muri, mislim da možemo i trebamo biti zadovoljni, te Vam svima od srca čestitam na osvojenim nagradama i želim sretan Dan Općine“, istaknuo je župan Međimurske županije Matija Posavec.
Tijekom svečane sjednice dodijeljene su i zahvalnice za doprinos u razvoju Općine, koje su zaslužnima predali načelnik, sa svojom zamjenicom Petrom Novinščak, te predsjednik vijeća. Zahvalnice su dodijeljene Stanku Sedmaku za osobit doprinos u razvoju djelatnosti i inovacije na području turizma Općine, Anđelku Klemenčiću za izniman doprinos na području kulturnog i obrazovnog djelovanja u Općini, OPG Goričanec za osobit doprinos na području obieljskog poljoprivrednog gospodarenja i proizvodnje te turističkoj promociji Općine, Lovačkom društvu Trčka za 70 godina djelovanja i izniman doprinos u lovnom gospodarenju, Dječjem vrtiću Ribica za doprinos na području odgojne i obrazovne djelatnosti te benzinskoj postaji Sveti Martin za doprinos u gospodarstvu.
Službeni dio svečanosti svojim su nastupima upotpunili Tamburaški sastav Zrin i Matija Turk.

POZIV na uvid ELABORAT GOSPODARENJA OTPADOM - AB METAL PROMET d.o.o. Belica
Međimurski vrtićanci i školarci imat će priliku od najranije dobi istraživati i promišljati o STEM-u kroz europski projekt vrijedan 3 milijuna kuna
PLAN UPISA u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2022./2023.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za ponedjeljak, 17. siječnja 2022.
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content