Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Ljudi su ključ uspjeha međimurskog turizma

Datum objave: 27. listopada 2016.

Prestižne nagrade međimurskom turizmu, kao i ljudima koji ga stvaraju i razvijaju iz dana u dan, u posljednjih su nekoliko godina postali svojevrstan standard. Tako u našu županiju stižu nova dva priznanja s Bola na otoku Braču, gdje se održavaju Dani hrvatskog turizma, tradicionalni godišnji skup turističkih djelatnika kojim se obilježava završetak jedne i početak sljedeće turističke sezone. U sklopu ove dvodnevne manifestacije održava se nekoliko okruglih stolova i panela na kojima će se analizirati prethodna sezona, te najaviti glavne aktivnosti za pripremu iduće, dok je posebna pozornost posvećena dodjeli godišnjih turističkih nagrada predstavnicima turističke industrije i najboljim odredištima. Jedna od najvažnijih svakako je „Čovjek ključ uspjeha u turizmu“, kojom su obuhvaćene sve djelatnosti koje sudjeluju u stvaranju „slike“ gostiju o Hrvatskoj kao gostoljubivoj i privlačnoj turističkoj destinaciji.
Nagradu dodjeljuju Hrvatska turistička zajednica i Ministarstvo turizma Republike Hrvatske, a djelatnikom godine u potkategoriji policajac proglašen je Kristijan Zelić, djelatnik Policijske uprave Međimurske, dok je prestižna nagrada „Anton Štifanić“ u kategoriji tvrtka, ustanova ili udruga otišla u ruke Branimira Tomašića, kao predstavnika tvrtke Diacro d.o.o. za restoran Mala hiža.
Priznanja pokazuju smjer daljnjeg razvoja turizma
Ovu nagradu shvaćam kao veliko priznanje transparentnosti i predanosti našeg rada i bilo bi dobro taj pristup poslu preslikati na cijelu Hrvatsku. Mi se borimo i ustrajemo na tome, a Međimurje kao biser gastronomije sada mora još žešće i energičnije isticati svoj brend, te inzistirati na kvaliteti koja se zatim prenosi na sve ostale segmente i daje pozitivan zamah daljnjem razvoju“, rekao je Tomašić, čiji se poznati restoran već godinama nalazi u samom vrhu hrvatskih restorana u kojem promovira autohtonu hranu našeg kraja na jedan inovativan način.
Iznimno sam ponosan što sam imao čast primiti ovu nagradu, što samo pokazuje da je važno imati jedan topao i iskren pristup prema ljudima. Čovjeka treba saslušati, pomoći mu na adekvatan način ukoliko ima kakav problem, a većina ljudi kada ne zna kojoj se instituciji obratiti javlja se nama jer policajac ulijeva sigurnost da ih može uputiti na pravi put“, naglasio je tom prilikom i policajac Zelić, koji je svojim radom i zalaganjem pokazao veliku profesionalnost i pristupačnost u radu s ljudima. Cilj je ove nagrade potaknuti razvoj gostoljubivih i prijateljskih odnosa prema turistima te podići kvalitetu usluge, što direktno utječe na podizanje stupnja zadovoljstva gostiju, njihov povrat i promidžbu usmenom predajom te širenje pozitivnog imidža hrvatskog turizma.
Kako napominje voditelj Ureda Turističke zajednice Međimurske županije Rudi Grula, ovo je još jedno veliko priznanje međimurskom turizmu, te dokaz da su ljudi ti koji stvaraju kvalitetu i nove vrijednosti. „Ovo je samo nastavak jedne lijepe turističke priče koju stvaramo u našem kraju. Nastojanja da promoviramo enogastronomsku ponudu Međimurja okrunjena su upravo nagradom Anton Štifanić koju je primio gospodin Tomašić, što je ujedno vrhunac jedne bogate karijere, dok priznanje gospodinu Zeliću pokazuje način na koji se želimo i trebamo odnositi prema svim gostima koji odluče doći u Međimurje“, istaknuo je Grula te izrazio zadovoljstvo činjenicom da sve više nagrada u našu županiju pristiže u različitim segmentima turizma.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content