Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Krenula Studentska govornica! Međimurje podiže ljestvicu u ulaganju u obrazovanje i izvrsnost

Datum objave: 27. listopada 2016.

I profesionalci i rekreativci razlikuju se od većine ljudi koji ne vježbaju. Zašto većine? Jer samo 2% ljudi može zahvaliti genima ili talentu na minimalno uloženoga truda za solidne rezultate. Slično je i s govorom, svi možemo govoriti, a kakav ce biti rezultat ovisi o treningu. To su riječi koje su poslužile kao inicijativa, ali i nit vodilja prve Studentske govornice u Međimurskoj županiji, stručnog usavršavanja u govornoj izvrsnosti za međimurske studente. Dvodnevna radionica u koju se uključilo 11 studenata Učiteljskoga fakulteta, Međimurskoga veleučilišta i studija Sestrinstva, održava se u sklopu projekta INGI (Inkubator govorne izvrsnosti), uz realizaciju predavača, govornih trenera Ines Carović, Davora Stankovića i Tene Žganec. Svi redom, kao eminentni stručnjaci u području govorništva, studentima su ovime dali priliku da kroz radionice i vježbe u 20 govorničkih sati ojačaju svoje govorničko samopouzdanje i nauče govoriti s lakoćom.
Međimurje je s razlogom prvi domaćin Studentske govornice
„Međimurje je zaista kraj koji prednjači u podizanju ljestvice u ulaganju u obrazovanje i izvrsnosti, pa je i logično da bude prvo u takvom poduhvatu“, objasnila je začetnica projekta Ines Carović, ponosna što je Međimurje prepoznalo važnost govornog umijeća, uz to najavivši kako će ovakvih, ali i sličnih radionica biti sve više. Naime planira se provođenje dva puta godišnje, na tri različite razine, za učenike 7. i 8. razreda osnovne škole (TEEN govornica), srednje škole (Školska govornica) i za studente (Studentska govornica). „Takve radionice povećavaju govorničko samopouzdanje i komunikacijske vještine te su polaznici vrlo uspješni u svojim govornim nastupima“, jasna je Carović. Podršku mladim i uspješnim ljudima, koji uz sve vrline i studentske obaveze žele unaprijediti i svoju govornu izvrsnost, dao je i župan Međimurske županije Matija Posavec.
5 minuta govora govorniku, je kao 5 pretrčanih kilometara trkaču
„Drago mi je da smo u Međimurju krenuli s ovakvom inicijativom, ovo je samo dokaz da kada postoje dobra ideja i inicijativa da se svaki zamišljeni projekt može ostvariti, a mi kao Županija uvijek ćemo dati podršku posebice onima koji imaju za cilj edukaciju, usavršavanje i napredak. Dar govora i vrijednost izgovorene riječi danas su ključ uspjeha, a upravo su riječi te koje nam stvaraju sliku i percepciju o govorniku i njegovim kvalitetama“, rekao je međimurski župan čestitavši najhrabrijima koji su dio prvog ovakvog usavršavanja, te im poželio sreću na Govoroboju, natjecanju kojim će zatvoriti Studentsku govornicu.
Projekt kojim se prepoznaje nužnost jačanja vještina potrebnih za 21. stoljeće, a to su govorničke, prezentacijske i komunikacijske kompetencije, podržali su i prisutni prodekanica Učiteljskog fakulteta - Odsjek u Čakovcu Tamara Turza Bogdan, prodekan za razvoj na Međimurskom veleučilištu Željko Knok, te predstavnici Grada Čakovca.
Začetnica projekta govorničke vještine za kraj je usporedila sa sportašima te objasnila da kada želite pretrčati pet kilometara, na početku izgleda teško, ali je osjećaj na kraju neopisiv! Isto kao i kada održite 5 minuta govora.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content