Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-1.3 °C
1025.0 hPa
46 %

Riješen problem studentske prehrane u Čakovcu

Datum objave: 19. listopada 2016.

Nakon što je odjeknula vijest kako su studenti koji se školuju na Međimurskom veleučilištu u Čakovcu i odsjeku Učiteljskog fakulteta u Čakovcu ostali bez studentske menze, u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta RH održan je radni sastanak na tu temu kako bi se razriješila situacija oko prehrane studenata u Međimurju.
S obzirom na važnost situacije, na sastanku su sudjelovali tehnički ministar Predrag Šustar, njegov zamjenik Hrvoje Šlezak i pomoćnik Stjepan Tomas, uz župana Međimurske županije Matiju Posavca, dekanicu MEV-a Nevenku Breslauer i Tamaru Turza Bogdan, prodekanicu Učiteljskog fakulteta u Zagrebu – Odsjek u Čakovcu.
Iako Međimurska županija nije osnivač nijedne od ustanova, te direktno ne može utjecati na pojedine odluke vezane uz samo veleučilište i sveučilište, ipak je odlučila pokrenuti inicijativu za rješavanje ovog problema u korist svojih studenata. Tako je dogovoreno i rješenje, da će se u Učiteljskom fakultetu u Čakovcu staviti u funkciju prostor namijenjen studentskoj prehrani. Naime u suradnji sa Studentskim centrom iz Varaždina opremit će se prostor, te uspostaviti linija i suradnja, kako bi se i u Međimurju zadovoljili svi uvjeti za prehranu studenata. Dogovoreno je kako će se navedeni prostor urediti i za isti ishoditi potrebne dozvole od resornog ministarstva, Ureda državne uprave i posebnog Povjerenstva, te se očekuje da će u naredna tri tjedna svakom studentu biti omogućena prehrana kao i dosad.
Svjesni da studenti dotad nemaju pristup dnevnom obroku, od ponedjeljka, 24. listopada će se uspostaviti privremeno rješenje, kada će iz Studentskog centra Varaždin biti organiziran sustav prijevoza prehrane, na koje će studenti napokon moći iskoristiti svoje iksice.

Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
Međimurska županija u 2021. godini za poljoprivredu izdvojila gotovo 4 milijuna, od toga 1,7 milijuna za potpore male vrijednosti poljoprivrednicima
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content