Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Međimurje ugostilo prvi dio 23. susreta hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina, priopćenje

Datum objave: 19. listopada 2016.

Uz organizaciju Hrvatskog sabora kulture i Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, a uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH, te suorganizatore Hrvatsko društvo skladatelja – ZAMP i KUD „Kaštel“ Pribislavec, ali i pokroviteljstvo Međimurske županije i Grada Čakovca, u Centru za kulturu Čakovec održan je prvi dio 23. susreta hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina. Međimurje je tako tom prigodom ugostilo 400 folkloraša iz osam hrvatskih ansambala i jedne gostujuće skupine iz Bosne i Hercegovine, koji su svoje pravo nastupa izborili županijskim smotrama, te putem jednog samostalnog pregledavanja.
Sudionici dijela 23. susreta, kategorija koreografiranog folklora u Čakovcu, bili su: KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, FA „Zdenac“ Garešnica, KUD „Dalmacija“ Dugi Rat, KUD „Petar Preradović“ Đurđevac, Varaždinski folklorni ansambl, KUD „Nova zora“ Donja Lomnica, KUD „Sv. Juraj“ Draganić, KUD „Dika“ Slatina te gosti iz susjedne BiH, KUD „Rudine“ župa Vidoši Livno.
Susret je otvorila dječja skupina KUU "Zasadbreg" iz Zasadbrega kao najuspješnija mlađa dječja skupina s 14. Festivala dječjeg folklora Hrvatske, održanog 8. listopada u Kutini, dok su sve prisutne pozdravili zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i Dejan Buvač, predsjednik Zajednice HKUU-a Međimurske županije, inače i predsjednik UO Hrvatskog sabora kulture. Po završenim koncertima, tročlano stručno povjerenstvo u sastavu dr.sc. Tvrtko ZebecIvica Ivanković, prof. i Branko Ivanković prof., održalo je okrugle stolove sa sudionicima i proglasilo najuspješnije. Prva nagrada Hrvatskog sabora kulture otišla je KUD-u „Sv. Juraj“ iz Draganića, druga nagrada HSK pripala je KUD-u „Nova zora“ Donja Lomnica, dok treća KUD-u „Dika“ Slatina.
Prema podacima Hrvatskog sabora kulture, manifestacije ovakvog tipa diljem Hrvatske od ožujka do rujna okupile su sveukupno 207 folklornih skupina te 7245 folklornih amatera diljem Hrvatske. Drugi dio 23. susreta održat će se 12. studenog u Koprivnici, u kategoriji izvornog folklora.
FOTO: Hrvatski sabor kulture

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content