Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.7 °C
1029.0 hPa
74 %

Međimurje ugostilo prvi dio 23. susreta hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina, priopćenje

Datum objave: 19. listopada 2016.

Uz organizaciju Hrvatskog sabora kulture i Zajednice hrvatskih kulturno umjetničkih udruga Međimurske županije, a uz materijalnu potporu Ministarstva kulture RH, te suorganizatore Hrvatsko društvo skladatelja – ZAMP i KUD „Kaštel“ Pribislavec, ali i pokroviteljstvo Međimurske županije i Grada Čakovca, u Centru za kulturu Čakovec održan je prvi dio 23. susreta hrvatskih folklornih ansambala i izvornih skupina. Međimurje je tako tom prigodom ugostilo 400 folkloraša iz osam hrvatskih ansambala i jedne gostujuće skupine iz Bosne i Hercegovine, koji su svoje pravo nastupa izborili županijskim smotrama, te putem jednog samostalnog pregledavanja.
Sudionici dijela 23. susreta, kategorija koreografiranog folklora u Čakovcu, bili su: KUU „Seljačka sloga“ Nedelišće, FA „Zdenac“ Garešnica, KUD „Dalmacija“ Dugi Rat, KUD „Petar Preradović“ Đurđevac, Varaždinski folklorni ansambl, KUD „Nova zora“ Donja Lomnica, KUD „Sv. Juraj“ Draganić, KUD „Dika“ Slatina te gosti iz susjedne BiH, KUD „Rudine“ župa Vidoši Livno.
Susret je otvorila dječja skupina KUU "Zasadbreg" iz Zasadbrega kao najuspješnija mlađa dječja skupina s 14. Festivala dječjeg folklora Hrvatske, održanog 8. listopada u Kutini, dok su sve prisutne pozdravili zamjenica župana Međimurske županije Sandra Herman i Dejan Buvač, predsjednik Zajednice HKUU-a Međimurske županije, inače i predsjednik UO Hrvatskog sabora kulture. Po završenim koncertima, tročlano stručno povjerenstvo u sastavu dr.sc. Tvrtko ZebecIvica Ivanković, prof. i Branko Ivanković prof., održalo je okrugle stolove sa sudionicima i proglasilo najuspješnije. Prva nagrada Hrvatskog sabora kulture otišla je KUD-u „Sv. Juraj“ iz Draganića, druga nagrada HSK pripala je KUD-u „Nova zora“ Donja Lomnica, dok treća KUD-u „Dika“ Slatina.
Prema podacima Hrvatskog sabora kulture, manifestacije ovakvog tipa diljem Hrvatske od ožujka do rujna okupile su sveukupno 207 folklornih skupina te 7245 folklornih amatera diljem Hrvatske. Drugi dio 23. susreta održat će se 12. studenog u Koprivnici, u kategoriji izvornog folklora.
FOTO: Hrvatski sabor kulture

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
POZIVNI NATJEČAJ za podnošenje prijedloga za dodjelu Nagrade «Zrinski» Međimurske županije za 2021. godinu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content