Međimurje Europska regija sporta za 2022.
-0.2 °C
1032.0 hPa
70 %

Obilježen Europski dan darivanja organa

Datum objave: 18. listopada 2016.

Udruga dijaliziranih i transplantiranih bubrežnih bolesnika Međimurske županije u sklopu svoji aktivnosti, u petak je na Trgu Republike obilježila Europski dan darivanja organa te ponovo skrenula pozornost javnosti na plemenitost najdubljeg čina ljudskosti i najviše razine svijesti – darivanje organa. Članovi udruge s predsjednicom Teom Mikec tom su prilikom upoznale građane s dostignućima transplantacijske medicine, dijelili  promotivne materijale i donorske kartice, dok su medicinske sestre iz Županijske bolnice Čakovec građanima mjerile krvni tlak.
U ovom trenutku udruga  broji oko 110 članova starije životne dobi, dok je njih 37 na dijalizi, čime su u Udruzi jako zadovoljni jer broj iz godine u godinu opada. „Pedesetak transplantiranih s područja Međimurske županije svjedoci su važnosti  educiranja zajednice o doniranju organa  jer svaka osoba može postati donor ispunjavanjem donorske kartice koju i ovom prigodom predstavljamo i dijelimo“, istaknula je predsjednica Mikec. Zamjenik župana Međimurske županije Zoran Vidović svojim dolaskom podržao je ovu hvale vrijednu akciju još jednom dokazujući da Županija podupire i prati rad Udruga te će tako nastaviti u budućnosti. „Hvala svim donorima i njihovim obiteljima koji su plemenitim činom doniranja organa u najtežim trenucima nesebično spasili drugi živo“, nadovezao se zamjenik Vidović.
Transplantirane osobe i svi oni koji podržavaju transplantaciju ovom su se prilikom fotografirali sa pojasom za spašavanje na kojem je pisalo DARUJ ŽIVOT, a simboličnim puštanjem balona s natpisom „hvala“ izrazila se zahvalnost i poštovanje svim darivateljima i njihovim obiteljima koji su pružili novu nadu svima onima koji čekaju presađivanje organa.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content