2.8 °C
1027.0 hPa
20 %

„Kestenijada“ kao podsjetnik pružanja veće pažnje prema vlastitom zdravlju

Datum objave: 18. listopada 2016.

Aktivno subotnje prijepodne proteklog je vikenda na čakovečkom Trgu Republike upotpunila tradicionalna edukativna akcija "Kestenijada", u organizaciji Kluba oboljelih od raka prostate Međimurske županije i Županijske lige protiv raka Čakovec. Manifestacije poput ovih, Klub redovito organizira kako bi svoje članove, simpatizere, podupiratelje i cjelokupnu javnost kroz druženje i međusobnu razmjenu informacija upoznao s aktualnostima vezanim uz ovu zloćudnu bolest muške populacije, koja je učestala kod onih srednje i starije životne dobi. Na taj se način ujedno promiče i širi svijest o učestalosti raka prostate i potrebi preventivnih godišnjih pregleda ugroženih skupina muškaraca.
Ljudi su ti koji svakoj akciji daju smisao i sadržaj
Akciju su svojim dolaskom podržali župan Međimurske županije Matija Posavec, zastupnici novog saziva Hrvatskog sabora Bernarda Topolko i gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, uz svog zamjenika Marija Medveda. „Jedna od dvije najveće stavke županijskog proračuna jesu ulaganja u zdravstvo, jer je naša obaveza i odgovornost osigurati svim našim građankama i građanima viši stupanj zdravstvene skrbi“, istaknuo je župan Posavec, te se osvrnuo na rad članova Kluba i Lige protiv raka. „Veseli me što putem ovakvih akcija ljudi pomažu jedni drugima kroz donacije i podršku ili s druge strane informiranjem i poticanjem na pružanje veće pažnje prema vlastitom zdravlju. Na nama je da stvorimo uvjete i okvir za djelovanje, no ljudi su ti koji svakoj akciji daju smisao i sadržaj“, zaključio je Posavec. Tijekom akcije ispečeno je oko 80 kg kestena i prikupljeno 1784,00 kune od donacija građana, a ta će se sredstva iskoristiti za potrebe rada Lige.

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content