Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

„Kestenijada“ kao podsjetnik pružanja veće pažnje prema vlastitom zdravlju

Datum objave: 18. listopada 2016.

Aktivno subotnje prijepodne proteklog je vikenda na čakovečkom Trgu Republike upotpunila tradicionalna edukativna akcija "Kestenijada", u organizaciji Kluba oboljelih od raka prostate Međimurske županije i Županijske lige protiv raka Čakovec. Manifestacije poput ovih, Klub redovito organizira kako bi svoje članove, simpatizere, podupiratelje i cjelokupnu javnost kroz druženje i međusobnu razmjenu informacija upoznao s aktualnostima vezanim uz ovu zloćudnu bolest muške populacije, koja je učestala kod onih srednje i starije životne dobi. Na taj se način ujedno promiče i širi svijest o učestalosti raka prostate i potrebi preventivnih godišnjih pregleda ugroženih skupina muškaraca.
Ljudi su ti koji svakoj akciji daju smisao i sadržaj
Akciju su svojim dolaskom podržali župan Međimurske županije Matija Posavec, zastupnici novog saziva Hrvatskog sabora Bernarda Topolko i gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, uz svog zamjenika Marija Medveda. „Jedna od dvije najveće stavke županijskog proračuna jesu ulaganja u zdravstvo, jer je naša obaveza i odgovornost osigurati svim našim građankama i građanima viši stupanj zdravstvene skrbi“, istaknuo je župan Posavec, te se osvrnuo na rad članova Kluba i Lige protiv raka. „Veseli me što putem ovakvih akcija ljudi pomažu jedni drugima kroz donacije i podršku ili s druge strane informiranjem i poticanjem na pružanje veće pažnje prema vlastitom zdravlju. Na nama je da stvorimo uvjete i okvir za djelovanje, no ljudi su ti koji svakoj akciji daju smisao i sadržaj“, zaključio je Posavec. Tijekom akcije ispečeno je oko 80 kg kestena i prikupljeno 1784,00 kune od donacija građana, a ta će se sredstva iskoristiti za potrebe rada Lige.

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content