-1.1 °C
1028.0 hPa
84 %

Centar Dr. Rudolf Steiner uspostavio suradnju s najstarijim institutom za biodinamičko gospodarstvo

Datum objave: 17. listopada 2016.

Centar Dr. Rudolf Steiner u Donjem Kraljevcu pionir je biodinamičke poljoprivrede u Hrvatskoj, a sama ideja o prenošenju znanja, života i rada Steinera, odavno je prepoznata u Lijepoj našoj, no i šire. Mnogi napori djelatnika Centra u prvom redu usmjereni su na poticanje međusobne suradnja ljudi koji razmišljaju na isti način, dok je potvrda da Centar radi dobro stigla i u okviru službenog posjeta Dr. Ulija Johannesa Königa Međimurju. Naime, radi se o ravnatelju najstarijeg istraživačkog instituta za biološko dinamičku poljoprivredu Forscungsring e.V. iz Darmstadta, a koji je ujedno i član Uprave Demeter International-a.
Kako bi se pobliže upoznao s radom institucije o kojoj se dobar glas brzo proširio, odradio je radni sastanak sa županom Međimurske županije Matijom Posavcem i ravnateljicom centra Dr. Rudolfa Steinera Dijanom Posavec.
Kao ravnatelj najstarijeg istraživačkog instituta u Njemačkoj, iskoristio je priliku i pohvalio  rad Centra, podršku lokalne zajednice i nastavak ideje o Dr. Rudolfu Steineru. Kako je naglasio, velik se posao radi na promociji vizije biodinamičke poljoprivredne proizvodnje, ali i ostalih ideja ovog utemeljitelja antropozofija. Dr. König jedan je od njegovih najcjenjenijih pronositelja znanja i širenja same ideje te principa o biodinamičkoj poljoprivrednoj proizvodnji u svijetu. Prilikom svog boravka iskoristio je priliku posjetiti i načelnika Općine Donji Kraljevec, Miljenka Horvata, a svoj posjet Međimurju završio u Termama LifeClass Sveti Martin u pratnji direktora Branimira Blajića, gdje mu je predstavljen inovativni koncept poslovanja Temple of Life, upravo napravljen po uzoru filozofije Rudolfa Steinera.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 16. siječnja 2022. - Danas u Međimurju 216 pozitivnih nalaza, tijekom vikenda cijepljeno 245 osoba
Posljednji ispraćaj dugogodišnjeg načelnika Općine Orehovica i županijskog vijećnika Franje Bukala
Odavanjem počasti poginulim i nestalim braniteljima Međimurje obilježilo 30 godina od međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 15. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
Nove vesele učionice za početak drugog polugodišta u Osnovnoj školi Štrigova
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 14. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave od 9 do 13:30 sati u Zavodu za javno zdravstvo MŽ i trijaži Županijske bolnice Čakovec
5. sjednica Odbora za izbor i imenovanja
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 13. siječnja 2022.
Obavijest o ispravku dijela Javnog natječaja za prodaju zemljišta na području poduzetničke zone „POSLOVNI PARK MEĐIMURJE“
Međimurje tijekom blagdana ostvarilo rast od 283% u dolascima i 250% u noćenjima u odnosu na prošlu godinu, treća smo najposjećenija destinacija kontinentalnog turizma
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content