Menu
Europska regija sporta 2022.
|
Visit Međimurje

Teniski klub „PRELOG“ proslavio svoju 30. godišnjicu djelovanja

Datum objave: 16. listopada 2016.

U vrijeme najvećih uspjeha velikana hrvatskog tenisa Franje Punčeca, 1934. godine grupa entuzijasta predvođena dr. Miljenkom Svobodom, Nikolom Hirschsohnom i Stjepanom Lukančićem u Prelogu je osnovala tenisku grupu u okviru Preloškog sportskog kluba i time započela sportsku priču koja traje sve do danas. Te iste godine u Prelogu je izgrađeno i prvo tenisko igralište na predjelu Brodec, no službeno osnivanje i registracija teniskog kluba pri krovnom savezu pričekalo je sve do 1. listopada 1986. godine. Tom je prigodom u prostorijama Muzeja Croata insulanus u Prelogu održana i svečanost povodom 30. godišnjice kluba na kojoj su se okupili brojni uzvanici. Među njima je bio župan Međimurske županije Matija Posavec, gradonačelnik Grada Preloga Ljubomir Kolarek, predsjednik Teniskog kluba „PRELOG“ Zlatko Filipić, predsjednik Teniskog saveza Međimurja Zvonimir Vertuš, predsjednik Zajednice sportskih udruga Čakovec Bojan Ružić, kao i predsjednici teniskih klubova međimurskih općina, bivši predsjednici te članice i članovi preloškog kluba.
Za uspjeh bilo kojeg kluba, društva ili zajednice najvažniji su ljudi koji ih čine
U svom obraćanju predsjednik kluba Filipić je istaknuo kako je od samih početaka kroz klub prošlo mnogo zaljubljenika, dok su neki od današnjih igrača svoje prve teniske udarce naučili upravo u Prelogu. Zajedničkim radom i zalaganjem svih članova, simpatizera, podupiratelja i zaljubljenika u tenis uređeno je tenisko igralište, podignut objekt, oformljena škola tenisa i postavljeni su temelji za daljnji razvoj, pojasnio je Filipić. Posebno ponosan na sve uspjehe i razvoj kluba, kao i njegovih članica i članova, je gradonačelnik Kolarek koji je naglasio kako se u Prelogu stvara jedna lijepa sportska priča koja je pogotovo važna za nadolazeće generacije. „Uložit ćemo dodatna potreba sredstva kako bi se napravila još dva igrališta u sklopu postojećih teniskih terena, čime želimo postići da Prelog postane prepoznatljiva teniska destinacija u ovom dijelu Hrvatske, a time privučemo i što veći broj igrača ili rekreativaca u naš kraj“, rekao je Kolarek i zahvalio svim dosadašnjim predsjednicima što su svojim djelovanjem postavili potrebne temelje za razvoj tenisa u budućnosti.
To je samo dokaz da su za uspjeh bilo kojeg kluba, društva ili zajednice najvažniji ljudi koji ih čine, nadovezao se župan Posavec te naglasio važnost bavljenja sportom, pogotovo kod mladih. „Veliko mi je zadovoljstvo vidjeti da se sport u Međimurju razvija i u drugim mjestima van Čakovca, a pogledamo li omjer registriranih sportaša i broja stanovnika u našoj županiji naspram nekih drugih sredina, svi uspjesi naših klubova i sportaša postaju još veći i vrjedniji“, istaknuo je Posavec. Dodao je i kako primjer našeg slavnog tenisača Franje Punčeca, kojem je nedavno i otkrivena bista u Čakovcu, dokazuje kako se i u malim sredinama, uz veliki trud, odlučnost i volju, mogu stvoriti svjetski uspjesi.
Izložba i zahvalnice kao iskaz zahvalnosti onima koji su postavili temelje razvoja tenisa u Prelogu
Ova svečanost bila je ujedno i prilika da se zahvali onima koji su ostavili trag u radu kluba na bilo koji način. Tako su uručene zahvalnice Štefaniji Bermanec, Žarku Bermanecu, Ivi Erentu, Dragutinu Glavini, Ivanu Glavini, Darku Hercigonji, Dubravku Horvatu, Željku Horvatu, Mariju Matjačiću, Dejanu Naranđi, Viktoru Novaku, Željku Poredošu, Alojzu Šestanu i Ljubomiru Vlaheku, dok su za iznimne rezultate u radu s mladima zahvalnice primili Damir Krčar, Nikola Blažeka, Krunoslav Martinec i Marko Vlahek. Na kraju, otvorena je i prigodna izložba fotografija teniske povijesti Preloga koju je predstavila kustosica Muzeja Croata insulanus Iva Kožnjak, istaknuvši pritom kako je to samo mali doprinos i iskaz zahvalnosti svima onima koji su ispisali tenisku povijest Preloga i Međimurja.

 

homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content