Međimurje Europska regija sporta za 2022.
1.2 °C
1030.0 hPa
74 %

Učiteljski fakultet u Čakovcu svečanošću i dodjelom nagrada proslavio svoj dan

Datum objave: 12. listopada 2016.

Uz Međimursko veleučilište osnovano prije devet godina koje broji oko tisuću studenata i prošle godine oformljen diplomski studij Sestrinstva s oko 200 studenata, Međimurje se svakako može pohvaliti i Učiteljskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu – Odsjek u Čakovcu, koje se približava svojoj 100. obljetnici. Dvije godine do jubileja, u prepunoj dvorani fakulteta održana je svečana sjednica kojom su proslavili svoj dan te ujedno 5. listopada, Svjetski dan učitelja. Svečanu sjednicu, koja je upotpunjena i podjelom nagrada, otvorio je dekan Učiteljskog fakulteta prof.dr.sc. Ivan Prskalo koji je istaknuo kako je upravo dokaz vrijednosti današnjeg vremena  učenik, student, ali i svi profesori koji su najveća vrijednost institucije, koja se može vrednovati vrijednošću prijateljstva, a ona je tada neprocjenjiva. To su potvrdili i prisutni studenti, kojih je sveukupno oko 500, ali i prodekanica za poslovanje, studij i studente izvan sjedišta Fakulteta
doc. dr. sc. Tamara Turza-Bogdan, ponosna na ono što Učiteljski fakultet danas predstavlja u pedagoškim okvirima, te na znanje koje odgajatelji i učitelji prenose dalje. Direktor Školske knjige , Ante Žužul u svom je obraćanju napomenuo kako je upravo prvi Master studij otvoren na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu, dok je dr.sc. Sonja Tošić – Grlač, voditeljica Odsjeka za zdravstvo, socijalnu zaštitu i nacionalne manjine Međimurske županije istaknula kako su znanje i neprestano učenje ulaganje u budućnost. Osim što smo kraj poželjan za život, ujedno smo i destinacija poželjna za studiranje, upravo zahvaljujući uspješnom radu ustanova kao što je ova“, naglasila je i dodala kako je ponosna što tome doprinosi i Međimurska županija koja dugi niz godina sufinancira svoje  studente  jednokratnom potporom od 500 kuna, radi na vrijednom projektu izgradnje Studentskog doma, osigurava studentske kredite, te kao potpora njihovom učenju i radu, nizom aktivnosti teži poboljšanju studentskog standarda.
Puno je uloženo, još će se puno i uložiti, a sve sa svrhom prosperiteta studenata koji će kasnije imati mogućnost svoje ambicije ostvariti upravo u Međimurju. Spomenimo kako su  sjednici prisustvovali i prorektor za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju prof.dr.sc. Miloš Judaš, docent Hrvatskih studija doc.dr.sc. Marjan Ninčević, dekan Šumarskog fakulteta Vladimir Jambreković, prodekan za znanost (FER) prof.dr.sc. Gordan Gledec, prof.dr. Boro Mioč, prodekan za znanost na Agronomskom fakultetu, gradonačelnik Grada Čakovca Stjepan Kovač, doc.dr.sc. Nevenka Breslauer,prof.v.š. dekanica Međimurskog veleučilišta u Čakovcu i mnogi drugi studenti, profesori, umirovljeni profesori i dobitnici dekanovih nagrada. Pritom su i podijeljene nagrade za cjeloživotni rad Krešimiru Mikiću, Milici Gačić, Korneliji Špoljar i Marijanu Jakubinu, a u ime svih zahvalila je umirovljena učiteljica Kornelija Špoljar osvrnuvši se na promjene u sustavu obrazovanja tijekom godina, te na nesebičan doprinos školstvu i obrazovanju svih odgajatelja, učitelja i profesora.

Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za nedjelju, 23. siječnja 2022. - Tijekom vikenda cijepljeno 485 osoba
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za subotu, 22. siječnja 2022. - Danas cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Javni poziv za uvid u spis predmeta - BORNA LULIĆ
Gospodarsko-socijalno vijeće Međimurske županije obilježava Dan socijalnog partnerstva
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 21. siječnja 2022. - Sutra cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 20. siječnja 2022. - U Međimurju velik broj pozitivnih nalaza, no značajno smanjen broj hospitaliziranih osoba zahvaljujući procijepljenosti od gotovo 70%
Škole jednakih mogućnosti u Međimurskoj županiji – za 61 učenika s teškoćama u razvoju osigurano je 58 pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika
JAVNI POZIV za predlaganje kandidata za imenovanje članova Povjerenstva za zaštitu prava pacijenata u Međimurskoj županiji
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 19. siječnja 2022. - Ove subote cijepljenje bez najave u Murskom Središću
Nazire se vizura budućeg Biciklističkog info centra s vidikovcem na Mađerkin bregu
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content