-1.2 °C
1031.0 hPa
76 %

Naše "On the move" obitelji u akciji "Hodanjem do zdravlja"

Datum objave: 4. listopada 2016.

Predškolci i njihove obitelji okupljene u projektu Međimurske županije „On the move“ uključile su se u akciju Zavoda za javno zdravstvo „Hodanjem do zdravlja“, koja je u Čakovcu održana 1.listopada. Odazvali su se brojni poklonici kretanja kojima ZJZ u brojnim akcijama ovakve prirode pruža psihosocijalnu podršku u nastojanju da očuvaju i unaprijede svoje zdravlje.
Kineziolozi koji u projektu „On the move“ provode sportske aktivnosti s djecom predškolcima - Tomislav Bogović, Luka Prprović, Tanja Mesarić Novak i Tomislav Horvat osmislili su za sve sudionike „hodanja“ uvodno zagrijavanje i završno istezanje. Uvod je bio ispred Centra za kulturu na Trgu Republike, a završnica u brojnim igrama i zabavi ispred Gradskih bazena „Marija Ružić“.
Javnozdravstvena akcija „Hodanjem do zdravlja“ održana je u sklopu Nacionalnog programa „Živjeti zdravo“, a kako je hodanje najmanje skupo i široko pristupačno svima, rijetko je povezano s ozljedama i mogu ga prakticirati ljudi svih dobnih skupina. Dakle, nema prepreka pa ne bi trebalo biti ni izgovora da se u više svakodnevnog hodanja uključimo svi.
Zavod za javno zdravstvo Međimurske županije je u završnici izvukao dobitnike nagrada iz tradicionalne akcije "Pješke ili biciklom na posao".
on-the-move-i-hodanjem-do-zdravlja-5

Nikad veći broj programa povodom Noći muzeja u Međimurju, u manifestaciju se po prvi puta uključili Riznica Međimurja, Centar dr. Rudolf Steiner i Ekomuzej Međimurje malo
Kad se slože međimurske ruke – investicijom vrijednom 4 milijuna kuna u rekordnom roku rekonstruiran Odjel abdominalne i dječje kirurgije Županijske bolnice Čakovec na radost djelatnika te velikih i malih pacijenata
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za petak, 28. siječnja 2022. - Sutra od 9:00 sati cijepljenje bez najave u trijaži Županijske bolnice Čakovec i u Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije
Šef Misije Veleposlanstva Australije Andrea Biggi u radnom posjetu pohvalio potencijal Međimurja
27. siječnja – Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za četvrtak, 27. siječnja 2022.
Međimurska županija podržava sve projekte s ciljem razvoja Donje Dubrave
Karatisti Karate kluba Globus među najboljima u svijetu
Dnevno izvješće Stožera civilne zaštite Međimurske županije za srijedu, 26. siječnja 2022.
Županijska bolnica Čakovec uspješna nastavna baza studentima medicine, župan Posavec – ovu priliku iskoristit ćemo da pokažemo kvalitetu zdravstvenog sustava u Međimurju i zadržimo liječnike u našoj županiji
homecrossmenuchevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content